Nie bójmy się prawnika

Prawnik kojarzy się przede wszystkim z reprezentacją podczas sprawy sądowej. Jednak nie jest to jedyne zajęcie jakim się zajmuje. Na co dzień prawnik lub radca prawny dokonuje analizy przedłożonych mu dokumentów, sprawdza poprawność zawieranych umów, a także dysponuje fachową poradą prawną w bardzo szerokim zakresie.

Dostęp do porad prawnych na każdą kieszeń

porady prawnePrędzej czy później każdy z nas będzie miał okazję do skorzystania z oferty prawnika. Porady prawne mogą dotyczyć spraw majątkowych, problemów spadkowych, umów kupna czy wynajmu nieruchomości, oraz wielu innych dziedzin. Na szczęście konkurencja wśród kancelarii prawnych jest tak wielka, że ceny za porady prawne nie są tak wygórowane, jak mogłoby się wydawać. W każdym większym mieście znajdziemy co najmniej kilka kancelarii, dlatego też, aby pozyskać klienta, starają się one podchodzić do każdego w sposób indywidualny. Często zdarza się też sytuacja, kiedy korzystając z pracy jednej wybranej kancelarii, możemy liczyć na solidny rabat przy którymś z kolei zleceniu. Wszystko to ułatwia dostęp do pomocy w zakresie prawa, nawet tym mniej zamożnym obywatelom. Od jakiegoś czasu istnieje również pojęcie bezpłatnej pomocy prawnej. Jest to idealne, a często nawet jedyne rozwiązanie dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Bezpłatna pomoc prawna przysługuje każdemu, po złożeniu stosownego oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów związanych z doradztwem prawnym. Należy jednak pamiętać, że doradztwo to nie obejmuje kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ponadto istnieje również bezpłatne poradnictwo obywatelskie, które zajmuje się przede wszystkim problemami osób zadłużonych oraz sprawami mieszkaniowymi.

Nie należy się więc obawiać, że koszty obsługi prawnej poważnie naruszą nasz domowy budżet. Podstawowe porady prawne możemy nieodpłatnie uzyskać od radców prawnych, którzy dyżurują w każdym większym mieście. Czasem lepiej upewnić się, czy ważna w naszym życiu decyzja jest poprawna z punktu widzenia prawa, aby nie narażać się na późniejsze nieprzyjemności.