Naturalne świece z wosku pszczół

Każdy z nas ma lub miał kiedyś w swoim domu świeczki z wosku pszczół. Są one bardzo ciekawym ale i bardzo zdrowym elementem wystroju naszych pomieszczeń. Świece pszczele mogą mieć bardzo różną formę od tej klasycznej po ciekawe wzory nawiązujące do różnych przedmiotów lub zwierząt.

Zdrowe świece z pszczelego wosku

świece z pszczelego woskuNajczęściej zakupić można świece wolnostojące. Świece takie odlewa się w specjalnie do tego przeznaczonych formach. Dostępnych jest naprawdę wiele różnego rodzaju wzorów. Można wybrać klasyczny kształt walca lub ciekawe i intrygujące figurki zwierzątek czy roślin. Osoby zajmujące się odlewaniem świec z wosku pszczół jednogłośnie uznają, że najłatwiejsze i najprzyjemniejsze są w wykonaniu świece z węzy pszczelej. Świece te wykonuje się z wosku który jest w arkuszach. Wosk na arkuszu ma wytłoczony wzór plastra miodu. Świece te o wiele szybciej się spalają, gdyż między warstwami wosku znajduje się powietrze. Mimo to świece te cieszą się bardzo dużą popularnością. Ciekawy wzór plastra miodu jest bardzo efektowny i przyciąga wzrok. Jednak świece z pszczelego wosku to nie tylko wygląd. Świece te mają również działanie prozdrowotne. Świece z wosku oczyszczają odświeżają i jonizują powietrze. Świece te usuwają szkodliwe dla zdrowia zapachy zarówno te naturalne jak i sztuczne w tym zapach dymu tytoniowego. Odświeżenie powietrza wiąże się również z wypełnieniem go przyjemnym delikatnym aromatem miodu. Świeca podczas spalania jonizuje ujemnie powietrze przez co zmniejsza negatywne promieniowanie urządzeń elektronicznych takich jak telewizor, komputer czy mikrofala. Jony ujemne dodatkowo wypływają łagodząco na alergię, astmę czy choroby górnych dróg oddechowych.

Zapach palonej świecy działa pozytywnie na samopoczucie i wykazuje działanie relaksujące i uspakajające. Świece z wosku pszczół spalają się bez dymu i nie uwalniają podczas spalania żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Świece te dają również piękny ciepły, jasny płomień, który ładnie oświetla nasze wnętrza pomieszczeń.