Montaż listwy podłogowej

Wielu ludzi odwleka wszelkiego rodzaju remonty w nieskończoność. Powodem tego jest to, że każdemu remont kojarzy się z bardzo dużym wydatkiem. Co prawda materiał potrzebny do wykonania remontu musimy kupić, ale ekipie remontowej płacić nie musimy, ponieważ znaczną część prac remontowych możemy wykonać sami, ponieważ to wszystko nie jest takie trudne jak się nam wydaje.

Jak zamontować listwę podłogową?

listwa podłogowa mdfJedną z łatwiejszych prac remontowych jest montaż listw podłogowych. Listwa podłogowa mdf jest montowana w bardzo prosty sposób. Chcąc wykonać taki montaż samodzielnie musimy przede wszystkim dobrze pomierzyć całe pomieszczenie i dociąć listwę na odpowiednie fragmenty. Jeśli łączymy listwę na środku ściany, to powinniśmy zaciąć jeden i drugi element pod kątem czterdziestu pięciu stopni, co pozwoli nam na stabilne połączenie. Jeśli mamy już wszystkie potrzebne elementy wycięte to pora przystąpić do montażu. Na listwę nakładamy klej montażowy i tak przygotowaną listwę przykładamy do ściany. Bardzo ważne jest to, aby klej nałożyć równomiernie i tak samo przyłożyć listwę do ściany. Tak przyklejamy wszystkie listwy, aż całe pomieszczenie zostanie ukończone. Montaż listw w pokoju o powierzchni do trzydziestu metrów kwadratowych nie powinien nam zająć dłużej, niż kilka godzin. Jeśli będziemy robić to pierwszy raz, to nie warto się śpieszyć, lepiej wykonywać wszystko wolniej, ale dokładnie, ponieważ to od naszej dokładności zależny jest efekt.

Za listwy i klej montażowy nie zapłacimy dużo, a biorąc pod uwagę fakt, że całą pracę wykonamy sami, to ta część remontu nie obciąży nas finansowo. Tak samo możemy wykonać samodzielnie inne prace remontowe. Zarówno klej montażowy, jak i listwy podłogowe kupimy w każdym sklepie z branży remontowo budowlanej.