Malowanie profili aluminiowych

Malowanie typu proszkowego stosuje się w wielu zakładach, w których produkuje się elementy aluminiowe. Dzięki specjalnie zaprojektowanym liniom, możliwe jest podwieszanie nie tylko małych, ale także większych elementów. Linia tego typu może odpowiadać za efektywną pracę, a w czasie jednej zmiany możliwe jest pomalowanie wielu metrów sześciennych powierzchni.

Linia do proszkowego malowania elementów aluminiowych

lakierowanie proszkowe aluminiumLinie do malowania za pomocą tej technologii mogą stanowić osobne byty – w takim wypadku właściciele tych punktów mogą realizować zamówienia dla wielu klientów. Lakierowanie proszkowe aluminium może być także częścią systemu produkcji elementów stolarki aluminiowej, i w takim wypadku malowanie odbywa się na ściśle określonych zasadach. Proces produkcyjny malowania odbywa się z zastosowaniem ściśle zaprojektowanego wachlarza kolorów, które mają być umieszczone na powierzchni profilu lub innego detalu aluminiowego. Istnieją także malarnie, w których odbywa się nanoszenie proszkowe farby, która do złudzenia przypomina powierzchnię drewnianą. Tego typu drewnopodobne kolory są często w ofercie firm, sprzedających profile aluminiowe w Polsce i na całym świecie. W malarni proszkowej bardzo dużą uwagę poświęca się kontroli jakości, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie do minimum ryzyka wystąpienia błędów, skutkujących odrzuceniem danego elementu, i niedopuszczeniem go do sprzedaży.

Linie i piece do malowania w typie proszkowym są obsługiwane przez wyszkolonych pracowników, którzy są doświadczeni w prowadzeniu wielu typów linii. W przypadku gdy lakierowaniu są poddawane dłuższe elementy i profile, operator linii lakierniczej potrzebuje pomocnika, dzięki któremu ściąganie i zawieszanie elementów przebiega sprawnie i bez kłopotów.