Leśne siatki ogrodzeniowe

Kiedy jest piękna pogoda bardzo często wybieramy się do lasu na spacer, by podziwiać przyrodę, faunę i florę. W okresie letnio-jesiennym uprawiamy grzybobranie, przechadzając się po kniejach i leśnych ścieżkach. Wówczas w każdym prawie lesie możemy zauważyć liczne ogrodzenia, siatki i płoty. Zastanawiamy się wówczas po co ktoś tworzy ogrodzenia w lesie. A jednak są one potrzebne.

Rodzaje ogrodzeń w lesie

siatka ogrodzeniowa leśna cennikNiektórzy ludzie nie potrafią szanować przyrody lub po prostu nie znają się na gatunkach chronionych. Chodzi tu przede wszystkim o roślinność leśną lecz także o organizmy żywe. Siatka ogrodzeniowa leśna cennik chroni je właśnie przed nieproszonymi gośćmi, którymi czasami jesteśmy my sami. Czasem zdarza się też, że na danym terenie rośnie chroniony gatunek grzyba lub zwierzęta tworzą swoje gniazda. Równocześnie obszar ogrodzony w lesie to bieżąca wycinka drzew, a teren ten jest na tyle dla nas niebezpieczny z powodu powalonych konarów drzew. Niestety jak to w życiu bywa nie każdy z nas potrafi te leśne siatki szanować. A przecież leśniczy czy lasy państwowe muszą za nie zapłacić. Niszczymy więc cudzą własność. Ceny takich ogrodzeń to nie są jakieś kosmiczne wartości, ale należy je szanować i ich nie niszczyć. Za takie zachowania grożą surowe mandaty ze strony straży leśnej. Nie jeden raz człowiek został przyłapany na niszczeniu płotów i siatek leśnych, tak samo jak w niektórych okresach nie wolno wjeżdżać do lasu.

Ludzie tez nie przestrzegają tych przepisów, nie bacząc na zagrożenie pożarowe, gdy są upały. Tak więc jeśli kiedykolwiek wybierzemy się do lasu nie niszczmy ogrodzeń, bo ktoś je po coś założył. Ma to zawsze swój cel i sens. Siatki kupujemy na metry i za jeden z nich jest wyliczana dana cena. Leśniczy zakłada je, a gdy nie potrzeba usuwa. My, bez wiedzy władz lasu sami nie możemy tego robić. Szanujmy więc naturę.