depilacja laserowa

Laserowe zabiegi kosmetyczne

Laser jest tak uniwersalny, że z powodzeniem wykorzystuje się go w różnych celach, przydaje się także w kosmetyce. To urządzenie, które emituje specjalny rodzaj światła o skupionej wiązce. Jeżeli światło ma bardzo dużą moc może służyć nawet do przecinania tkanek.

Odmładzanie wiązką światła

W kosmetyce laser wykorzystywany jest do takich zabiegów jak depilacja laserowa, która raz na zawsze usuwa niechciane owłosienie, potrafi też wygładzić i odmłodzić skórę. Najczęściej stosuje się go w celu pobudzenia produkcji kolagenu, które następuje poprzez regulację procesów rogowacenia się naskórka. Proces działania polega między innymi na penetracji komórek tkanki podskórnej oraz skóry właściwej.

depilacja laserowaChociaż jego działanie jest bardzo silne, nie wpływa negatywnie na skórę znajdującą się wokół, natomiast uszkadza jej wybrane elementy, w ten sposób pobudza ją do pracy, regeneruje się i tym samym jest odmłodzona. Zabiegi laserowe bardzo dobrze usuwają również przebarwienia np. powstałe po uporczywym trądziku. Przebarwieniami nazywa się plamy na skórze, które powstają z nadmiernego nagromadzenia się melaniny. Ich występowaniu sprzyja słońce, środki światło uczulające takie jak tabletki antykoncepcyjne czy leki na nadciśnienie, a także kosmetyki na bazie alkoholu. Zabieg usuwania przebarwień laserem w Bydgoszczy polega na naświetlaniu poszczególnych plam. Światło lasera wnika w miejsca, gdzie występuje nadmiar melaniny i rozbija ją na mniejsze kawałki. Taki barwnik jest przez nasz organizm usuwany samoistnie.

Decydując się na taki zabieg musimy nastawić się na pieczenie skóry. Oprócz takich zabiegów jak depilacja laserowa czy usuwanie przebarwień, laserem możemy także wybielić zęby, pozamykać naczynia krwionośne, to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy decydujemy się na usuwanie tatuażu. Jak widać ma bardzo szerokie zastosowanie wśród kosmetyczek, ale także wśród lekarzy. Pamiętajmy, aby będąc w salonie kosmetyczny zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, niestety bardzo często kosmetyczki korzystają z laserów, które ma prawo obsługiwać tylko lekarz.