Ładne elewacje drewniane

Gdy wracamy z pracy do domu, nasze oczy instynktownie szukają naszego domu wśród wielu innych. Znana nam elewacja kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska i odpoczynkiem. Coraz częstszym rozwiązaniem są elewacje drewniane. Wyglądają  one lekko i naturalnie.

Wybór elewacji drewnianych na dom

elewacje drewnianeGdy zastanawiamy się w jaki sposób ma wyglądać nasz dom, wyobrażamy sobie różne warianty. W zależności od gustów myślimy różnych rozwiązaniach. Zdobywającym coraz większą popularność wariantem są elewacje drewniane. Przede wszystkim dają one wrażenie lekkości i naturalności. Jeśli wokół działki posiadamy drzewa lub krzewy, taka drewniana elewacja świetnie się wkomponuje  i stworzy harmonijną całość. Dlatego doskonale nadają się one, jeśli chcemy by nasz dom nabrał nieco wiejskiego charakteru. Jednak elewacje drewniane są o wiele bardziej uniwersalne. Drewno doskonale łączy się z różnymi innymi materiałami, dlatego elewacje drewniane świetnie nadają się również do instalacji bardziej nowoczesnych. Popularne obecnie połączenia ze szkłem i metalem, pozwolą na stworzenie bardziej industrialnych rozwiązań. Przy wyborze odpowiedniego dla naszych potrzeb warto pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie pozwoli nam cieszyć się elewacją przez długie lata. Po pierwsze, drewno użyte do budowy musi być odpowiedniej jakości, gdyż położenie na budynku drewna uszkodzonego może spowodować konieczność wymiany niektórych elementów. Pociągnie to za sobą dodatkowe koszty. Po drugie, elewacja musi być umocowana solidnie. Po trzecie, powinna współgrać z całym projektem architektonicznym naszego domu.

Jeśli szukamy wyróżniającego nasz dom rozwiązania, warto postawić na elewacje drewniane. Łatwość kompozycji oraz wspaniały efekt zadowolą każdego estetę. A to wszystko w przystępnej cenie, która nie nadwyręży stanu naszego portfela.