Ładna zawieszka do smoczka

Chyba każde dziecko posiada smoczek, z którego korzysta się czuje się gorzej, przestraszyło się czegoś czy wybiera się do spania. To popularny uspokajacz, który towarzyszy maluchom już od samego urodzenia. Warto go kupić wraz z kilkoma akcesoriami.

Jak wyglądają zawieszki do smoczków?

zawieszka do smoczka dla dziewczynkiIdąc ma spacer z dzieckiem, możemy od razu zaobserwować, że prawie każdy noworodek i niemowlak ma w buzi smoczek. Ten mały element z tworzywa sztucznego często jest niezastąpiony w kryzysowych momentach. Wielu rodziców chętnie z niego korzysta, bo skutecznie wycisza, uspokaja i usypia maluchy. Jednak bywają też czasem chwile, kiedy smoczek się gdzieś zapodzieje i następują nerwowe poszukiwania zguby. Żeby tego uniknąć, najlepiej sprawdzi się zawieszka do smoczka dla dziewczynki lub chłopca, którą kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Może ona być wykonana z plastiku, drewna czy materiału. Bez względu na wybór zawieszki, będzie ona doskonale spełniała swoje zadanie, czyli utrzymywała smoczek zawsze w tym samym miejscu, czyli blisko dziecka. Zawieszka z jednej strony posiada specjalny klips do przypinania jej do ubranka dziecka, a z drugiej ma niewielki haczyk z zamknięciem, na który zaczepiamy smoczek. Dzięki takiemu prostemu produktowi, smoczek malucha już nigdy się nie zgubi. Zawieszki mają najczęściej długość kilkunastu centymetrów, więc z powodzeniem można ją przypiąć na wysokości klatki piersiowej malucha, żeby smoczek swobodnie dosięgał ust dziecka. Jest ona pozbawiona ostrych elementów.

Brak zawieszki może być dość uciążliwy, szczególnie jeżeli nasz szkrab zaczyna samodzielnie poznawać świat. Po co później nerwowo przeszukiwać mieszkanie w celu znalezienia zguby, jak można mieć smoczek zawsze blisko dziecka. Kupimy ją już na kilkadziesiąt złotych.