Kurs BHP przez internet

 

Nigdy nie lubiłam szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy. Przechodziłam je jeszcze na studiach i w swojej pierwszej pracy i zawsze były okrutnie nudne. Trzeba było siedzieć na supernudnym wykładzie i słuchać stale o tym samym. Na co komu to potrzebne? Jak dla mnie było to kompletnie bez sensu, aż do ostatniego kursu BHP.

Kursy BHP online

kursy bhp warszawaW nowej pracy także musiałam przejść szkolenie, bo pracowałam na zupełnie innym stanowisku niż poprzednio. Cieszyłam się na umowę o pracę, ale nie na kolejny kurs. Okazało się jednak, że teraz pracownicy przechodzą kursy bhp warszawa bez internet. Wystarczyło zalogować się na specjalny panel klienta, rozpocząć kurs, a na końcu czekało na nas kilka pytań zamkniętych, żeby sprawdzić czy przyswoiliśmy wiadomości z kursu. Spodziewałam się że będą to jakieś notatki i przepisy, które trzeba przeczytać i zapamiętać mimo iż nigdy się to nam nie przyda. Ten kurs miło mnie zaskoczył. Przede wszystkim trzeba było obejrzeć kilka filmików na temat BHP. Filmiki były całkiem ciekawe, osoba prowadząca wspominała o wielu przypadkach ze swojej pracy czy anegdodty na temat szkoleń. Filmy pokazywały raczej praktykę, a nie teorię. Wiedziałam zatem, że jednak te przepisy BHP bywają czasem przydatne i wiedziałam jak je stosować. Test po filmie nie był łatwy, ale był przyjemny. Pytania były bardziej do pomyślenia, niż na wykucie się jakiś dat czy liczb. Po odbyciu kursu online miałam tylko wpisać się na jakąś listę jak przyszłam do pracy i gotowe.

Jednak kursy bhp nie są takie złe. Oczywiście, nie jest to temat bardzo fascynujący, ale jak się ostatnio przekonałam, wiedzę można przekazywać także w sposób ciekawy dla odbiorców. Mam nadzieję, że szkolenia okresowe także będzie można robić przez internet, co byłoby bardzo korzystne.

Źródło informacji: https://www.admir.com.pl/