Kupuję dzieciom buty korekcyjne

Wiele osób wzbrania się przed kupnem butów zdrowotnych dla swojego dziecka bądź też dzieci, Jest to błąd, ponieważ takie buty są dziecku w czasie jego dorastania naprawdę potrzebne. Ja też zrobiłam taki błąd i kupowałam mojemu synowi nieodpowiednie buty. Teraz ma problemy ze stopami. Natomiast jestem też matką wspaniałych bliźniaczek, które są jeszcze malutkie i one już mają kupowane odpowiednie obuwie.

Buty dla dzieci powinny być wygodne

buty korekcyjne dla dzieciMoje bliźniaczki noszą buty korekcyjne odkąd skończyły dziewięć miesięcy. Noszą one buty profilaktyczno-korekcyjne podczas gdy mój syn nosi prawdziwe buty ortopedyczne. By kupić buty korekcyjne dla dzieci zdecydowałam się od razu po tym jak mój starszy syn zaczął mieć problemy ze stopami. Okazało się, że przyczyną lekkiej deformacji jego stopy prawdopodobnie był fakt, że kiedy był malutki to nie miał on dobrze dostosowanych do jego potrzeb butów. Takie właśnie mogą być konsekwencje zakładania dzieciom butów, które się dla nich nie nadają i nie utrzymują ich stopy w dobrej pozycji. Nie mogłam pozwolić sobie na to żeby moje bliźniaki również musiały w przyszłości zmagać się z takimi problemami. Do teraz mam wyrzuty sumienia, że mój Mikołaj ma teraz problemy ze stopą. Małe ale jednak. Mogłam temu zapobiec bardzo prostym sposobem – kupnem butów profilaktycznych dla niego. Teraz natomiast musi on nosić o wiele droższe specjalne buty ortopedyczne, które naprawdę działają bo widzę już różnicę w tym jak np. chodzi.

Cieszę się, że obuwie ortopedyczne pomaga mojemu synowi. To, że moje córki noszą obuwie profilaktyczne dzięki czemu rozwój ich stóp będzie prawidłowy też bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że świadomość potrzeby kupowania dzieciom profilaktycznych będzie się zwiększać i inni rodzice nie będą mieli takich problemów jak ja.