Kupno samochodu z akumulatorem dla dziecka

 

Zbliżały się urodziny mojego chrześniaka. Długo zastanawiałam się nad tym, co mogłabym dać mu na prezent. Nie za bardzo wiedziałam, co interesuje dzieci w jego wieku. Akurat w telewizji śniadaniowej nadawany był reportaż o tym, że niezwykle popularne wśród dzieci stały się ostatnio samochodziki na akumulator. Zainteresowałam się tematem i udałam się do sklepu z zabawkami po prezent.

Kupiłam mały samochód akumulatorowy z pilotem

małe samochody na akumulator z pilotemW sklepie powiedziałam ekspedientce ile lat ma mój chrześniak i jakie zabawki mnie interesują, a ona od razu odrzekła, że najlepsze będą małe samochody na akumulator z pilotem. Dowiedziałam się od niej, że takie samochodziki są przeznaczone już dla dwulatków, wystarczy dobrać samochodzik do wzrostu dziecka i jego umiejętności motorycznych. Ponieważ chrześniak był jeszcze mały, sprzedawczyni doradziła mi samochodzik z akumulatorem nie wielkiej mocy, żeby dziecko nie mogło się zanadto rozpędzić. Pilot z kolei był przeznaczony dla opiekunów, którzy moli w każdej chwili wyhamować lub zatrzymać za jego pomocą dziecko. Było to dodatkowe zabezpieczenie i rodzice bardzo często decydowali się na takie rozwiązanie. Samochodzik posiadał również szelki bezpieczeństwa zabezpieczające dziecko przed zbytnim wychyleniem się z autka, przeciążeniem jednej strony i w rezultacie przewróceniem się samochodzika. Zdecydowałam się zakupić taką zabawkę chrześniakowi.

Zakupiony przeze mnie samochodzik był bardzo wygodny i praktyczny. Posiadał regulowane siedzisko i oparcie, dzięki czemu dziecko bez problemów mogło sięgnąć do kierownicy i pedałów. Dużą zaletą tego samochodzika było także to, że posiadał amortyzator, dzięki czemu jazda nim była dla dziecka komfortowa. Z kolei rodzice bardzo docenili pilota w zestawie, ponieważ chrześniak bardzo szalał na swoim autku.