Który zmywacz do paznokci jest najlepszy?

Zmywacz do paznokci to środek obowiązkowy dla każdego, kto wykonuje manicure. Zawiera aceton oraz wiele innych składników chemicznych, które wpływają na jakość płytki paznokcia. Niestety nie każdy wie, że aceton działa negatywnie. Dlatego też wybór dobrego zmywacza do paznokci jest tak bardzo istotny.

Dlaczego warto wybierać zmywacz bezacetonowy?

zmywacz do paznokci bezacetonowyAceton jest bardziej toksyczny, silniej wysusza płytkę paznokcia, ale skutecznie rozpuszcza wszelkie lakiery, dzięki czemu czas jego działania na paznokcie jest minimalny. Z kolei produkty bezacetonowe nie wysuszają tak bardzo paznokci i skóry wokół nich, nie mają ostrego specyficznego zapachu, ale też wolniej rozpuszczają lakier. Z punktu widzenia estetycznego zmywacz do paznokci bezacetonowy jest najlepszy. Producenci ulepszają produkty, które zawierają oleje, składniki nawilżające, minimalizując szkodliwe skutki, a także oferują płyny bezacetonowe, które skutecznie rozpuszczają każdą powłokę lakieru do paznokci w kilka sekund. Taki środek jest bardzo ekonomiczny, a jedna butelka wystarcza na długi czas. W preparacie bezacetonowym substancją czynną jest octan etylu. Jest rozpuszczalnikiem, który odparowuje znacznie wolniej niż aceton i dzięki temu nie wysusza płytki paznokcia. Aby chronić paznokcie przed utratą wilgoci i poprawić ich zdrowie, do składu produktu dodaje się olejki roślinne. Tworzą one filtr ochronny, który naprawia paznokcie i zapobiega ich rozwarstwianiu.

Płyn dobrze rozpuszcza wszelkie lakiery, nie pozostawia kolorowych smug i białego nalotu. Natychmiast po usunięciu lakieru można przystąpić do kolejnego malowania paznokci. Jest to produkt bez ostrego zapachu, nie wysuszający skóry wokół paznokci i nie podrażniający. Przy regularnym stosowaniu pomaga wzmocnić płytkę paznokcia.