Które szambo jest najbardziej popularne?

Obecnie na polskim rynku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju szamb, ale najbardziej popularne są te wykonane z betonu albo ze specjalnych tworzyw sztucznych. Wiele osób decyduję się również na ekologiczne szamba, które zostały wykonane z żywic poliestrowych i dodatkowo zostały uzbrojone włóknami szklanymi.

Czy warto kupić szambo betonowe?

porządne szamba betonowe - cenyNie każdy ma możliwość, aby na swojej posesji wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków i dlatego wielu inwestorów decyduję się, aby na początek zainstalować szambo. Musimy dokładnie ustalić, jaki wybrać rodzaj szamba oraz jaka ma być jego pojemność. Szamba betonowe są najczęściej produkowane w specjalnym zakładzie pracy i są od razu gotowe do obsadzenia w grunt. Najczęściej dokonujemy zakupu szamb jednokomorowych oraz dwukomorowych. Zawsze od góry przykrywane są specjalną płytą żelbetową porządne szamba betonowe – ceny za szamba betonowe to wydatek około dwóch tysięcy zł. Kiedy szambo zostanie umieszczone w gruncie to następnie cała powierzchnia jest odpowiednio izolowana, aby zmniejszyć ryzyko ściągania do środka wody gruntowej. Szamba betonowe są bardzo ciężkie i ważą przeważnie kilka ton, więc musimy dodatkowo zorganizować odpowiedni transport. Najczęściej wykorzystuje się tutaj hydrauliczny dźwig samochodowy, który umożliwia transport szamba, a także jego wsadzenie do wykopu. Większość firm, która oferuje szamba betonowe na sprzedaż będzie dysponowała odpowiednimi pojazdami, które umożliwiają transport i załadunek szamba.

Na szambo powinniśmy przygotować odpowiedni wykop kilka godzin przed przyjazdem samochodu wraz z szambem. Musimy również zapewnić stabilne miejsce dla pojazdu, który będzie wyjeżdżał i rozładowywał szambo. Po umieszczeniu szamba wykonana zostanie specjalna spoina cementowa, która połączy zbiornik z pokrywą żelbetową.