Kto korzysta z pomocy grafologa?

Faktem jest to, że w dzisiejszych czasach każdy potrafi pisać. Uczymy się przecież już od najmłodszych lat. Z biegiem czasu każdemu udaje się wypracować własny styl pisania i wiele osób potrafi rozpoznać, czy to właśnie oni podpisywali daną rzecz. Okazuje się również, że sposób pisania może o człowieku wiele powiedzieć. Grafologia jest jedną z technik śledczych, która pozwala ustalić autentyczność pisma oraz jego autora.

Czym zajmuje się grafolog?

badanie przez grafologaWiele osób uważa, że na papierze można zapisać wszystko i jest to dowód potwierdzający wiele rzeczy. Czasem jednak nie ma pewności, czy napisała to dana osoba. Badanie przez grafologa pozwala ustalić, czy na przykład testament został napisany przez konkretną osobę oraz czy ktoś inny nie dokonywał w nim zmian. Podrabianie pisma niektórym ludziom przychodzi łatwo, ale okazuje się, że specjalista jest w stanie stwierdzić wiele nieprawidłowości. Oszusta zdradzić może nawet kropka nad którąś z liter. Grafologia bardzo często wykorzystywana jest w kryminalistyce. Często zdarza się, że domniemany samobójca zostawia list pożegnalny, ale rodzina nie wierzy w jego autentyczność. Wtedy do akcji wkracza grafolog i w szybkim czasie ustala, czy list pisała zmarła osoba. Jest również w stanie stwierdzić, czy osoba trzecia nie wywierała presji na osobie piszącej. Mimo tego, że charakter pisma jest unikalny, to czasem mamy wrażenie, że dwie osoby piszą w taki sam sposób. Specjalista wie, na co zwrócić uwagę i potrafi wykazać różnice.

Dla wielu osób grafologia jest niemalże tajemną sztuką i często zastanawiamy się nad tym, jak dana osoba jest w stanie stwierdzić, że ktoś napisał konkretną rzecz. Najlepsi grafolodzy mają ogromne doświadczenie i są w stanie stwierdzić w stu procentach, kto napisał daną rzecz. Potrafią także dokonać charakterystyki osobowości na podstawie pisma. Z pewnością jest to bardzo ciekawy zawód, do którego trzeba być świetnie przygotowanym.