kosmetyki do makijażu

Kosmetyki do makijażu, czyli jak zrobić z siebie bóstwo.

Co każda kobieta robi przed wyjściem z domu? Robi się na bóstwo. I nie ważne, czy jest to wyjście do kościoła, na imprezę na uczelnię czy na ploty do koleżanki. Kobieta zawsze musi dobrze wyglądać. Więc zaczyna teoretycznie od wszystkiego naraz na początku myje włosy, zaraz potem je suszy by na końcu je ułożyć przy pomocy prostownicy.

Kosmetyki do makijażu i demakijażu

 

kosmetyki do makijażuJak już opanujemy włosy, to czas zabrać się za paznokcie u nóg, którego obowiązkowo muszą być pomalowane lakierem, pomimo że i tak zakładamy skarpetki i buty. Po prostu muszą. Następnie golimy nogi oraz malujemy paznokcie u dłoni i tutaj sens tego procederu jest prościej wytłumaczyć, bo w końcu na dłonie każdy może spojrzeć.
Po ogarnięciu naszego jakże wspaniałego już teraz ciała. Przyszedł czas na twarz i cały szereg kosmetyków do makijażu. To właśnie kosmetyki do makijażu zajmują największą część na półce kobiety. Szminki, pudry, tusze i inne substancje dzięki którym nasza twarz wygląda wspaniale. Obok tych kosmetyków na półce znajdziemy również różnego rodzaju dezodoranty, sztyfty, wody perfumowane oraz wody toaletowe.

Ktoś zapyta jaka jest różnica pomiędzy wodą toaletową, a woda perfumowaną? Woda toaletowa zawiera ekstrakt zapachowy w przedziale od 5 do 10 procent, natomiast woda perfumowana posiada od 10 do 20 procent takiego ekstraktu.