Kolor łóżeczka niemowlęcego

Dla każdej przyszłej mamy kompletowanie wyprawki dla malucha, który niebawem ma się pojawić na świecie jest bez wątpienia miłą czynnością. Przeważnie ostatnie miesiące poświęca na kupowanie niezbędnych rzeczy i urządzanie pokoju dziecka.

Jakie łóżeczka są najlepsze dla niemowląt?

łóżeczko niemowlęce białeZ pewnością miejsce do spania jest dla każdego dziecka jest bardzo ważne, gdyż spędza tam sporo czasu w pierwszych miesiącach życia. Jeżeli chodzi o wybór modelu, to przeważnie jest to łóżeczko niemowlęce białe ze szczebelkami, które pasuje dla dziewczynki i dla chłopca. To uniwersalny kolor, który będzie pasować do każdego wnętrza. Tego typu łóżeczka mają regulowany poziom dna, gdyż najpierw jest ono ustawione wysoko, aby łatwo można było położyć i wyciągnąć malucha, a kiedy dziecko zacznie samodzielnie siedzieć i próbować wstawać, to koniecznie trzeba je obniżyć. W sprzedaży znajdziemy modele ze ściąganymi szczebelkami, z zamiennymi barierkami czy tylko z wyjmowanymi trzema szczebelkami, aby starczy maluch mógł samodzielnie do niego wchodzić i z niego wychodzić. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ łóżeczko starczy przynajmniej na dwa lata jak nie więcej, gdyż ma długość stu dwudziestu centymetrów. Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju dziecka, to warto wybrać model z szufladą, do której możemy chować zabawki dziecka lub zapasową pościel. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy łóżeczka także w innych kolorach, jednak to białe są najczęściej wybierane, ponieważ są uniwersalne.

Dostępne na rynku łóżeczka niemowlęce są najczęściej wykonane z drewna, które jest najlepszym materiałem, ponieważ jest bezpieczne i wytrzymałe. Łóżko możemy kupić samo lub z przewijakiem w komplecie, który jest nakładany na ramę lub w formie dołączonej komody.