nolan n86

Kaski motocyklowe nolan i inne akcesoria

Posiadanie motocykla jest bardzo przyjemne, a zarazem jest to wielka odpowiedzialność porównywalna do posiadania psa lub kota. O motocykl trzeba dbać. Musimy odwiedzać regularnie mechanika, uzupełniać płyny, myć go, szorować i naprawiać przeróżne drobne lub większe usterki. Z posiadaniem motocykla wiąże się również zakup odpowiedniego stroju do jazdy. Nie możemy wyjechać na ulice bez odpowiedniego okrycia głowy.

W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele różnych akcesoriów motocyklowych

nolan n86Takim okryciem jest kask, który ma chronić naszą głową w trakcie upadków z motocykla. Wybór kasku jednak nie należy do najprostszych zadań. Jest wielu producentów, którzy produkują najróżniejsze możliwe kaski. Do jednych z najbardziej polecanych należą kaski motocyklowe nolan, a wśród nich wyróżniają się szczególnie dwa modele, a są to nolan n104 evo oraz nolan n86. Jednak nie jesteśmy skazani na zakup kasku firmy nolan, jeśli nie podoba nam się ich design lub cokolwiek innego to możemy zakupić kask firmy schubert. W tym miejscu motocykliści polecają kask schubert c3 pro, który również uzyskuje dosyć dobre wyniki w testach bezpieczeństwa. Oczywiście przy jeździe motocyklem będziemy też potrzebowali specjalnej skórzanej kurtki oraz skórzanych spodni. Nie możemy też zapomnieć o rękawiczkach, które chronią nasze drogocenne dłonie w trakcie jazdy. Po zakupie kompletnego wyposażenia należy jeszcze wybrać obuwie dostosowane do jazdy an motocyklu. Wybór jak w przypadku wielu innych części i akcesoriów jest duży i ciężko będzie wyłonić z gąszczu produktów te najlepsze. Jednak na pierwszy rzut oka na pewno warto zwrócić uwagę na produkty firmy alpinestars, a konkretnie buty alpinestars smx 6.

Są to buty w dość dobrej cenie, które odpowiednio trzymają stopę w trakcie jazdy zapewniając jej najwyższy komfort oraz dość dobrą możliwość oddychania. Jak widzimy motocykl jest maszyną, która oprócz tego, że wiele daje od siebie na drodze to wiele też wymaga w życiu, niekoniecznie w trakcie jazdy. Dlatego zanim zdecydujemy się na motocykl to przemyślmy to co najmniej ze dwa razy, bo ta maszyna ma uczucia i też kocha.