Jakie rodzaje styropianu są najlepsze?

Do ocieplania domów i innych budynków służy styropian. Istnieje wiele jego rodzajów, choć najbardziej znany jest ten biały. W celu przymocowania styropianu konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Ściana musi być równa, sucha, czysta i przede wszystkim nośna. Jeżeli ze spoin wystają fragmenty zaprawy, konieczne jest ich skucie.

Czy ocieplanie styropianem grafitowym jest opłacalne?

styropian grafitowy bydgoszczNależy pamiętać, że styropian nie wykazuje się nadmierną elastycznością, więc nie będzie dobrze dolegał do nierówności. Tak samo jest w przypadku innych rodzajów styropianu. Styropian grafitowy Bydgoszcz jest jednym z alternatyw dla białego odpowiednika. Charakteryzuje się przede wszystkim lepszą izolacją, niż klasyczny biały. Styropian grafitowy powstaje z polistyrenu spienialnego. Dzięki temu, że zawiera w sobie również uszlachetniające dodatki, jest w stanie pochłonąć lub odbić promieniowanie podczerwone. Skład styropianu grafitowego sprawia, że jest to rozwiązanie, które doskonale wiąże się ze współczesnymi trendami w zakresie oszczędności energii i termoizolacji nowoczesnego budownictwa. Aby te parametry mogły być osiągnięte niezbędne jest stosowanie materiałów posiadających lepsze parametry cieplne. Przymocowanie styropianu grafitowego pozwala uniknąć konieczności zwiększenia grubości styropianu białego. Termoizolacja, której dokonuje się przy użyciu grubych warstw styropianu stanowi znacznie większe obciążenie całej ściany.

Styropian w kolorze grafitowym również wymaga odpowiedniego przygotowania ściany do jego przyklejenia. W pierwszej kolejności oczyszcza się i gruntuje powierzchnię. Następnie płyty styropianu grafitowego powinny podlegać oszlifowaniu. Do montażu stosuje się wyłącznie rekomendowane kleje z zawartością cementu lub piany poliuretanowej.