Jaki osuszacz wybrać do przemysłu?

Sprężone powietrze odgrywa bardzo ważna role w instalacjach produkcyjnych. Służy ono do utrzymywania właściwej wilgotności jak też temperatury medium płynącego przez daną instalację. Dlatego też tak ważne jest, by było ono na bieżąco osuszane.

Ile kosztuje osuszacz adsorpcyjny?

osuszacz adsorpcyjny cenaDziałanie instalacji produkcyjnych uzależnione jest od właściwych parametrów płynących przez takie instalacje medium. Dlatego też tak ważne jest, by nie dopuścić do zbytniego wzrostu wilgotności w takich właśnie instalacjach. Pozwala nad tym zapanować osuszacz adsorpcyjny cena którego jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę jego możliwości. Działanie tego właśnie osuszacza mocno różni się od tych, które wykorzystywane były kiedyś. Przede wszystkim, składa się on z dwóch oddzielnych kolumn, które mogą pracować naprzemiennie. Dzięki temu jest to jedyny rodzaj osuszacza który może pracować przez cała dobę z zachowaniem tej samej wydajności. Jest to olbrzymia zaleta tego typu urządzeń i powód, dla którego właśnie one są używane w zastosowaniach przemysłowych. Kolejną ważna zaletą osuszaczy adsorpcyjnych jest sposób, w jaki one pracują – mianowicie,  zasysają one do swojego wnętrza wilgotne powietrze, które jest poddawane we wnętrzu urządzenia procesom osuszania, jak również filtracji. Dzięki temu, działanie tego typu osuszaczy jest znacznie bardziej wydane, a jednocześnie, można liczyć na to, że nie zużywają one zbyt dużo energii, nawet w  czasie intensywnej pracy, przez wiele godzin, co pozwala na stosowanie ich w przemyśle i produkcji.

Osuszacze do zastosowań przemysłowych musza się wyróżniać zupełnie innymi cechami, niż te do stosowania w domu, czy też w budownictwie. Ważne jest wiec, by wiedzieć, czym poszczególne rodzaje tych urządzeń powinny się od siebie odróżniać. Główne różnice to sposób działania oraz ilość zużywanej energii.