Jak wyprać dywan?

W wielu mieszkaniach znajdziemy dywany lub wykładziny na podłogach, ponieważ stanowią świetną izolację od zimnej podłogi. Mogą również być elementem wystroju, ponieważ w sprzedaży znajdziemy najróżniejsze modele dywanów.

Czy dywany trzeba prać?

pranie dywanów rzeszówKażda rzecz, której używamy, z czasem ulegnie zabrudzeniu. Dotyczy to nie tylko ubrań i obuwia, ale także mebli, zasłon czy dywanów. Część z tych rzeczy odkurzamy, a inne pierzemy, jednak dywany i wykładziny należą do tej grupy rzeczy, które można odkurzać, a także prać. Jeżeli na ich powierzchni nie ma trwałych zabrudzeń takich jak plamy z kawy, soku z buraka, czerwonego wina czy błota, to wystarczy dokładnie odkurzyć. Jednak w przeciwnym wypadku samo odkurzanie nie pomoże, bo plamy zabawiły włókna, które trzeba wyczyścić. Jeżeli jest nam potrzebne pranie dywanów Rzeszów jest miastem, w którym znajdziemy kilka pralni zajmujących się takimi zleceniami. Samodzielne pranie dywanu czy wykładziny może się skończyć ich zniszczeniem, zatem lepiej od razu powierzyć to zadanie specjalistom. Przede wszystkim pralnie dysponują  specjalnymi sprzętami piorąco – czyszczącymi, które szybko i sprawnie radzą sobie ze starymi i trudnymi do wywabienia plamami. Przeważnie zużywają one bardzo mało wody, przez co dywany nie są przemaczane. Dużą rolę odgrywają skuteczne środki chemiczne, które są bezlitosne dla plam, a delikatne dla włókien dywanu. Niektóre pralnie, po skończonej usłudze poddają dywany zabiegowi ozonowania, który dodatkowo odświeża je i dezynfekuje.

Korzystanie z dywanu będzie przyjemnością, kiedy jego powierzchnia będzie wolna od wszelkich zabrudzeń, dlatego warto pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Jeżeli chodzi o pranie, to najczęściej wystarczy dwa razy do roku wykonać taki zabieg.