renowacja lakieru

Jak odnowić karoserię przed sprzedażą auta?

renowacja lakieruSprzedaż auta wymaga odpowiedniego przygotowania samochodu. Chodzi tutaj o to, aby naprawić ewentualne usterki, które obniżą wartość pojazdu. Ważne jest także zadbanie o jego estetykę. Kilka zabiegów sprawi, że auto będzie wyglądało lepiej i zachęcało kupców. Zabrudzona karoseria z widocznymi rysami i przebarwieniem lakieru sprawi, że nawet samochód w dobrym stanie technicznym nie znajdzie szybko kupca.

Takie auto kojarzy się bowiem powszechnie ze zniszczeniami. Warto więc zainwestować nieco czasu i pieniędzy, aby odnowić auto przed sprzedażą. O czym jednak powinniśmy koniecznie pamiętać? Pierwszym krokiem jest oddanie samochodu do mechanika i usunięcie ewentualnych usterek. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pojazdu pod względem typowo estetycznym. Pomocna będzie tutaj renowacja lakieru. Zabieg ten przeprowadzają salony pielęgnacji aut, zakłady blacharsko-lakiernicze, niektóre myjnie samochodowe.
Usunięcie zniszczonych warstw powłoki lakierniczej sprawi, że maska będzie gładka i błyszcząca. A to na ewentualnych kupcach powinno zrobić pozytywne wrażenie. Niestety tego rodzaju zabieg do najtańszych nie należy. Musimy więc wyliczyć także to, czy on się nam po prostu zwróci. Niektórzy radzą także, aby zakupić specjalne narzędzia oraz środki i wypolerować lakier samodzielnie. Taki zabieg wymaga jednak wiedzy i pewnej wprawy. Samodzielnie możemy także z powodzeniem woskować karoserię.
Warto zwrócić uwagę na to, że renowacja różni się od woskowania. Oba zabiegi wymagają więc zakupu nieco innych środków i kosmetyków samochodowych. Polerowanie pozwoli nam usunąć nierówności czy zarysowania. Dzięki temu zabiegowi usuniemy także przebarwienia powstałe w wyniku utlenienia wierzchniej powłoki lakieru. W takim wypadku niezbędna staje się jednak inwestycja w polerkę obrotową.

Inne narzędzia są w stanie narobić więcej szkód niż pożytku. Efekt błyszczącego lakieru pozwoli nam osiągnąć również wosk, który z powodzeniem nałożymy za pomocą gąbki. Wosk nie pomoże jednak usunąć rys czy innych nierówności.