Jak dobrze zaprojektować ulotkę

 

Mój szef zlecił mi ważne zadanie, abyśmy wspólnie z zespołem odpowiedzialnym za marketing przygotowali ulotki reklamowe, które będą wykorzystywane za parę dni na ważnych dla nas wydarzeniach targowych. Zadanie było o tyle trudne, że nie miałem żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o projektowanie takich ulotek, a nasi graficy mimo że posiadali wiele zleceń na swoim koncie, również nigdy tego nie robili.

Komu zlecić przygotowanie ulotki

ulotki reklamowe - tanio i szybko

Stwierdziłem, że najlepszą możliwością będzie skontaktowanie się ze specjalistami, czyli agencją reklamową, która zarówno stworzy jakiś ładny projekt graficzny, ale także weźmie na siebie wszystkie kwestie produkcyjne, czyli zleci ulotkę reklamową do produkcji. W większości przypadków wycena przebiega indywidualnie, w zależności od ilości zamawianych sztuk ulotek reklamowych oraz trudności projektu graficznego, jednakże nie chciałem się niczego domyślać, a wolałem od razu skontaktować się z jedną z wybranych przeze mnie firm i sprawdzić, co takiego może mi zaproponować pracownik agencji reklamowej, do której wysłałem zapytanie odnośnie stworzenia ulotki reklamowej. Powiedział mi, że za parę dni podeśle kilka projektów, z czego będę mógł wybrać taki, który interesuje mnie najbardziej. Stwierdziłem, że jest to bardzo rozsądne rozwiązanie, gdyż będę miał parę możliwości i ulotki reklamowe – tanio i szybko, nad którymi będziemy mogli wspólnie z pracownikami od marketingu usiąść i przedyskutować, czy faktycznie takie rozwiązanie będzie odpowiednie.

Zapytałem jeszcze w celu potwierdzenia o termin realizacji, który również był atrakcyjny, a mi zależało bardzo na czasie z racji tego, że wydarzenie na którym takie ulotki będą wykorzystywane odbywa się już za parę dni. Pracownik firmy potwierdził bez wahania, że z takim terminem nie będzie żadnego problemu.