Jak dobrać szafy do konkretnego pomieszczenia?

 

Szafy to istotny element wielu pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Stosuje się je przede wszystkim w salonach, chociaż w nowoczesnych wnętrzach coraz częściej dochodzi się od tego pomysłu.

Kilka słów o szafach ze Szczecina w salonie i sypialni

szafy ze SzczecinaAlbo tworzy się specjalne pomieszczenia tj. garderoby, w których przetrzymuje się ubrania albo szafy znajdują się w sypialni i tam też trzymana jest odzież. Szafy w salonie powoli odchodzą do lamusa. Salon jako miejsce wypoczynku to przede wszystkim sofa, meble pod telewizor, półki ścienne, na których znajdują się książki, gazety czy inne dodatki. Duże szafy w salonie w nowoczesnych domach i mieszkaniach spotykane są raczej rzadko. Zaskoczeniem może być to, że w wielu domach stosuje się ostatnio szafy otwarte – jest to bardzo modne na Zachodzie. Są to szafy, które nie mają drzwiczek – po prostu wyglądają jak półki zasłonięte z 5 stron, a z przodu otwarte. Dzięki temu widoczne jest wszystko, co znajduje się w szafach, a więc głównie ubrania. Ładnie ułożone różnokolorowe ubrania w takich szafach wyglądają naprawdę dobrze i mogą być nawet częścią aranżacji wnętrza – szczególnie w sypialni. W sypialniach często wykorzystuje się szafy, które ukryte są za dużym lustrem. Takie szafy ze Szczecina można znaleźć w wielu sklepach meblowych. Najlepiej wybrać się do salonu i poprosić o poradę fachowców, którzy się na tym znają. Oczywiście są też osoby, które stawiają na klasyczne rozwiązania – modne jest np. stosowanie antyków w salonach.

Antyczne szafy są piękne i czasem można je kupić w naprawdę niskich cenach na targach staroci. Wystarczy je tylko odrestaurować i cieszyć się ich nowym życiem. Wtedy jednak całe pomieszczenie należy zaaranżować w takim stylu. Mieszanie stylów aranżacji w odniesieniu do mebli raczej nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.