Ile mięsa powinien jeść aktywny pies?

Mam kilkuletniego psa. Zawsze stosowałem w jego żywieniu dietę barf, to znaczy karmiłem go tylko i wyłącznie pełnowartościowym, świeżym surowym mięsem. Ostatnio zacząłem biegać i zdecydowałem się, że będę zabierał mojego pieska na kilku kilometrowe przebieżki. W związku z tym musiałem zwiększyć ilość mięsa jaką codziennie mu podawałem, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe.

Zalecenia diety barf dla aktywnych psów

barf dla psa aktywnegoPrzy komponowaniu diety barf, bardzo ważne jest aby określić wiek pieska i jego aktywność ruchową w ciągu dnia. Do tej pory mój pies był umiarkowanie aktywny, a w dodatku wykastrowany, dlatego codziennie powinien zjadać mięso wadze odpowiadającej 1.5% jego masy ciała. Teraz pies miał być bardzo aktywny, dlatego powinien ponad dwukrotnie zwiększyć te proporcje i podawać mu codziennie porcje mięsa, które odpowiadają wagowo 3-4% masy jego ciała. Dowiedziałem się także, że zalecenia barf dla psa aktywnego są takie, że zwierzęciu powinno się także podawać produkty roślinne, ale tylko warzywa i owoce, ponieważ nie zawierają one szkodliwego dla zwierząt glutenu. Ważne jednak, aby te produkty roślinne nie przekraczały 20% codziennych posiłków psa. Wtedy dieta będzie odpowiednio zbilansowana i pies będzie miał dostarczone wszelkie niezbędne do prawidłowego rozwoju mikroelementy, w tym białko, której jest najważniejsze.

Powoli zacząłem zwiększać ilość mięsa, które podawałem psu, a także włączyłem do jego diety barf owoce i warzywa. Z początku pies wydawał się zdziwiony, że daję mu tak dużo jedzenia, ale kiedy zacząłem również zwiększać jego aktywność fizyczną szybko zaczął on pałaszować wszystkie podawane mu przeze mnie posiłki. Teraz mogę już udawać się z nim na wielokilometrowe biegi, dzięki czemu oboje jesteśmy zadowoleni.