Idealny pomidor suszony w potrawach

 

Od zawsze byłam osobą, która uwielbiała przebywać w kuchni i pomagać najbliższym w przygotowywaniu posiłków. Tworzyłam przeróżne kompozycje z dań mięsnych i wegetariańskich. Gdy wyszłam za mąż, spędzałam w swojej nowej kuchni mnóstwo czasu gotując dla męża i dzieci.

Dania z pomidorami suszonymi

pomidory suszoneMoja rodzina bardzo lubi zasiadać do wspólnych posiłków, zarówno podczas uroczystości rodzinnych, jak i zwykłego niedzielnego obiadu. Staram się gotować zdrowo i smacznie, a moje potrawy muszą prezentować się idealnie także pod względem estetycznym, ponieważ wyznaję zasadę, że spożywamy posiłek także oczami. W mojej kuchni posiadam wiele różnych przypraw, które z chęcią stosuję, jednak najbardziej lubię dodawać aromatyczne pomidory suszone, które są przepyszne, że każda potrawa z nimi smakuje wyśmienicie. Bardzo lubię gotować kurczaka po staropolsku z dodatkiem pomidorów suszonych, ponieważ ich słodki smak idealnie komponuje się w daniach z drobiu. Ponadto, wszelkiego rodzaju sałatki, zapiekanki czy włoskie pasty nie mogą obejść się bez tych aromatycznych pomidorów. W swoich zapasach posiadam zarówno pomidory suszone na słońcu w oleju z ziołami, jak i sproszkowane pomidory, które świetnie podkreślają smak zup, sosów i kremów warzywnych. Wszystkie moje potrawy z użyciem tych składników smakują niepowtarzalnie, a moim bliscy za każdym razem podkreślają ich wyjątkowy smak. Cieszę się, że istnieje cała gama przeróżnych przypraw i dodatków, które w prosty sposób potrafią uczynić zwyczajny posiłek wyjątkowym.

Gotując dla moich najbliższych staram się, aby wszystkie posiłki były dobrze zbilansowane i wartościowe. Dzięki dobraniu odpowiednich produktów, przypraw i dodatków, każdy z nich jest inny. Nasza rodzina uwielbia spożywać posiłki wspólnie, a czas spędzony w kuchni zawsze sprawia mi ogromną przyjemność.