Hurtowa sprzedaż różnych typów choinek

Przechodząc się ulicami wiosek i miast warto jest zwrócić uwagę na to, co widzimy u każdego na posesji. Mowa o choinkach. Są one doskonałą dekoracją, która nie wymaga zazwyczaj dużego zaangażowania, chyba, że chcemy mieć przyciętą choinkę według naszego upodobania. Właśnie dlatego ludzie, którzy mają kawałek swojej ziemi do uprawy często zaczynają się interesować tematem sprzedaży choinek. Nic w tym dziwnego.

Choinki na sprzedaż

sprzedaż hurtowa choinekSprzedaż choinek to bardzo dochodowy biznes, zwłaszcza w sezonie letnim. Najbardziej popularne są bez wątpienia tuje, ponieważ należą do grupy najbardziej estetycznych choinek. Do tego nie trzeba ich zbyt często podlewać, są wytrzymale i odporne na choroby. Sprzedaż hurtowa choinek tego typu to bardzo dobry pomysł właśnie ze względu na duże zainteresowanie. Hurtownicy chętnie skupują choinki, a ich cena zależy od konkretnej odmiany oraz rozmiarów. Każdy, kto kupuje takie choinki dostaje w gratisie oczywiście doniczkę do nich, dzięki czemu nie trzeba się martwić magazynowaniem dużej ilości choinek. Są one zazwyczaj w magazynach hurtowych podlewane automatycznie. Trzeba przyznać, że polskie choinki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko na terenie naszego kraju. Są one także eksportowane do Niemiec, a także Czech i Słowacji. Sprzedaż hurtowa choinek zaczyna się już od dwóch tysięcy sztuk. Nie jest to wcale szczególnie duża ilość.

Sprzedaż choinek jest opłacalna. Przyjmując, że na jednym hektarze zmieści się ich około dziesięciu tysięcy, możemy zarobić nawet około pięćdziesięciu, ponieważ średnia cena sadzonki jest na poziomie pięciu złotych. Oczywiście mówię tutaj o najpopularniejszych w naszym kraju tujach. Tych gatunków jest dużo więcej, ale trudno byłoby je wszystkie opisać w tym artykule.