Grupa wsparcia dla DDA w Warszawie

Dla wielu osób rodzina jest najważniejsza. Bliskie osoby powinny sprawiać, że czujemy się kochani i bezpieczni w ich towarzystwie. Zwłaszcza młodsze dzieci wymagają tego, aby poświęcać im jak najwięcej czasu. Akceptacja i wzajemny szacunek pozwala prawidłowo się rozwijać. Wiele dzieci nie ma jednak takiego szczęścia. Wychowywanie się w rodzinie, w której alkohol jest obecny każdego dnia, na pewno nie prowadzi do niczego dobrego.

Co warto wiedzieć o syndromie DDA?

dda warszawaWielu osobom może się wydawać, że alkoholik to jednostka, która szkodzi tylko sobie. Wcale jednak tak nie jest, ponieważ większość alkoholików to nie samotnicy, tylko ojcowie lub matki. Choroba alkoholowa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny. Pojawia się nie tylko zaniedbanie, ale bywa też i przemoc. Dzieci często nie wiedzą, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Czują się odrzucone i zazwyczaj nawet nie wiedzą, jak o tym powiedzieć komuś obcemu. Nie każdemu udaje się prowadzić w przyszłości normalne życie. Wielu z nich idzie w ślady rodziców. Powstało bardzo wiele grup wsparcia dla DDA Warszawa jest miastem, w którym każde dorosłe dziecko alkoholików znajdzie pomoc. Podczas spotkań każdy może szczerze opowiedzieć o tym, co przeżywał kiedyś i co czuje dziś. Psychoterapeuci są wsparciem i pomagają takim osobom uporać się z tą trudną sytuacją. Spotkania grupy dają motywację i siłę. Można spotkać bardzo wiele osób, które mają takie same problemy. Razem łatwiej jest je rozwiązywać.

Nie da się ukryć, że dobre wzorce są w życiu bardzo ważne. Dzięki nim wiemy, jak kierować swoim życiem. Dużo trudniej jest tym osobom, które wychowywały się w dysfunkcyjnych rodzinach. Dzieci często brały na siebie winę rodziców i oskarżały siebie o ich chorobę. W dorosłym życiu wiele z nich nie potrafiło poradzić sobie z dawnymi przeżyciami. Grupy wsparcia powstały po to, aby pokazać, że można żyć inaczej i że bardzo wiele osób zmagało się z takimi problemami.