Gdzie leczyć uzależnienia?

Alkoholizm to niezwykle szybko postępująca i tak naprawdę śmiertelna choroba. Nawet jeżeli alkohol nie jest bezpośrednim jej sprawcą, to tak wyniszcza nasz organizm, iż poszczególne narządy wewnętrzne przestają całkowicie funkcjonować. 

Który ośrodek leczy uzależnienie od alkoholu?

leczenie uzależnień alkoholowych w ośrodkuNa pomoc nigdy nie jest za późno i jeżeli trafimy na alkoholika, który oczekuje pomocnej dłoni, to podajmy ja bez wahania. Problem jednak polega na tym, że zdecydowana większość osób nadużywających alkoholu, wydaje się w ogóle nie zauważać swojego problemu. To jednak nie dziwi, gdyż alkoholicy stopniowo zatracają możliwość racjonalnej oceny własnej sytuacji. W przypadku tej choroby, nie ma znaczenia płeć, wiek, czy status społeczny. Alkoholikiem może zostać każdy, zarówno robotnik, jak i profesor akademicki. Jednak właściwe leczenie uzależnień alkoholowych w ośrodku, pozwala chorym wyjść na prostą. W takich miejscach chory ma do dyspozycji codzienne korzystanie z konsultacji psychologicznej, co jest bardzo potrzebne, gdyż większość alkoholików ma nierozpoznaną depresję. Codzienne warsztaty terapeutyczne też odgrywają ważną rolę w procesie leczenia. Oprócz zajęć grupowych, odbywają się konsultacje systemowe, które obejmują rozmowę z chorym i próbę indywidualnej oceny mechanizmów psychologicznych, jakie zachodzą w danym pacjencie. Leczenie uzależnień nie zawsze jest proste, jednak zawsze jest bezwzględnie konieczne. Wszystko w trosce o życie i zdrowie osoby uzależnionej, która często nawet nie wie, jak bardzo się pogubiła.

Alkoholizm jest w Polsce najpopularniejszym uzależnieniem. Szacuje się, że w Polsce jest około dwóch milionów osób jest uzależnionych od alkoholu, a kolejne dwa, to osoby go nadużywające. Ośrodki terapeutyczne to często jedyne wyjście z impasu.