Funkcje dygestorium laboratoryjnego

Praca w laboratorium wiąże się z licznymi niebezpieczeństwami. W takim środowisku pracy jest łatwo o wystąpienie wypadku. Wystarczy tylko rozlać lub rozchlapać silnie żrący kwas lub zasadę. Niebezpieczne jest również to czego nie widać. W powietrzu mogą unosić się szkodliwe opary związków chemicznych, które powolnie lecz skutecznie pozbawiają pracowników tych miejsc zdrowia.

Niezastąpiony sprzęt w każdym laboratorium

dygestoriumKażdy rozsądny pracodawca powinien przeciwdziałać takim sytuacjom. W tym pomóc może mu specjalistyczny sprzęt. Najlepiej w warunkach pracy jakie panują w laboratorium sprawdzi się dygestorium. Urządzenie to łączy w sobie dwie funkcje. Przede wszystkim stanowi wyciąg laboratoryjny. Dzięki temu szkodliwe opary związków chemicznych są wypompowywane z pomieszczenia w którym przebywają pracownicy. Powietrze może zostać zawrócone, ale tylko wówczas, gdy zostanie solidnie oczyszczone. Takie możliwości daje przejście przez specjalistyczne filtry, które znajdują się w tym urządzeniu. Kolejna funkcja tego urządzenia jest fizyczne oddzielenie pracowników od najbardziej niebezpiecznych środków chemicznych z jakimi przyszło im pracować. Jest to możliwe dzięki samej konstrukcji tego urząd. Jest ono zbudowane na wzór dużej szafy. Do środka tego urządzenia pracownik wkłada tylko osłonięte dłonie. Reszta znajduje się za szybą, która stanowi fizyczną barierę pomiędzy pracownikiem, a przestrzenią roboczą w której się porusza. 

Każdy, kto prowadzi biznes związany z wykonywaniem badań i analiz laboratoryjnych powinien zastanowić się nad zakupem urządzenia takiego jak dygestorium laboratoryjne. Urządzenie te świetnie sprawdza się w takich warunkach pracy. Zapewnia bezpieczeństwo pracowników. Chroni ich przed poparzeniami oraz wdychaniem szkodliwych związków, z czego często mogą nawet nie zdawać sobie sprawy.