drzwi przeciwpożarowe

Drzwi – elegancko czy bezpiecznie?

Drzwi to niezbędny element wyposażenia naszego mieszkania. Pozwalają one dostać się do niego, wyjść z niego, jak również pozwalają na swobodne przemieszczanie się z jednego pomieszczenia do drugiego. Drzwi są zarówno funkcjonalne jak i niekiedy estetyczne. Czasem trzeba się zastanowić co chcemy.

Czy chcemy drzwi eleganckie, wygodne czy też… bezpieczne?

drzwi przeciwpożaroweTak, to nie pomyłka. Istnieją na rynku drzwi przeciwpożarowe. Jak sama nazwa wskazuje drzwi te mają zapewniać ochronę przed ogniem. I zapewniają ją, ale tylko przez pewien czas. Czas ten jednak wystarczy nam na ewakuację. Różne są rodzaje drzwi przeciwpożarowych. Jedne dają nam pół godziny czasu, podczas gdy drugie dają nam pełną godzinę na ewakuację. Można je stosować do odgrodzenia miejsc w których występuje instalacje gazowa lub elektryczna od pomieszczeń, w których przebywają ludzie.
Drzwi przeciwpożarowe często znajdują się w budynkach, w których mieszka wiele rodzin. Zapewniają im czas na ucieczkę. Ale jeżeli nie potrzebujemy takiego zabezpieczenia to co robić? Czy instalować u siebie drzwi przeciwpożarowe czy też zupełnie inne? W miejscach bezpiecznych, pełniących funkcje tylko mieszkalne, rekreacyjne można zainstalować sobie inne drzwi. Drzwi drewniane. Drzwi drewniane to raczej rozwiązanie estetyczne. Zbyt dużego bezpieczeństwa to one nie zapewniają. Naturalnie mają być solidne i wytrzymałe. Mają też być funkcjonalne. Ale jeśli wybuchnie pożar nie ochronią nas. Wręcz przeciwnie – drewno jest łatwopalne. Ale mają ładny wygląd więc mogą być ozdobą salonu lub innego pomieszczenia.

Drzwi drewniane – wykonane z różnego rodzaju drewna wysokiej jakości, mające różne wzory i kolory. Drewno używane w ich produkcji to : jesion, sosna, mahoń, dąb, jak również buk. Drzwi to istotny element wyposażenia każdego budynku. Jak wyglądałby budynek bez drzwi? Drzwi mają być funkcjonalne, solidne, wytrzymałe, a niekiedy także zapewniać bezpieczeństwo. Należy więc zastanowić się przed dokonaniem zakupu jakie drzwi do jakiego pomieszczenia.