Dostępność noclegów w Jaśle

Jasło jest niewielkim miastem położonym w województwie podkarpackim, przez wielu nazywanym jego perłą. Mimo, że nie znalazłoby się ono na liście miejsc, które koniecznie należy zobaczyć wybierając się w podróż po Polsce, zdecydowanie warto je zobaczyć. Spotkać możemy się bowiem w nim z kilkoma naprawdę ciekawymi atrakcjami.

Jasło – co warto zobaczyć?

nocleg JasłoJasło jest miastem, które turyści zwykle mijają w drodze do innych, bardziej turystycznych regionów. Jeśli jednak przejeżdżamy przez nie, warto poświęcić odrobinę czasu na jego zwiedzenie. Kryje w sobie bowiem kilka ciekawych miejsc o szczególnej historii. Jeżeli natomiast przejeżdżamy przez  nie późnym wieczorem, bez najmniejszych problemów odnajdziemy nocleg Jasło bowiem oferuje wiele apartamentów oraz pokojów dla turystów. W mieście tym odnajdziemy wiele atrakcji, polecanych szczególnie miłośnikom historii sztuki. Znajduje się tam bowiem kilka zabytków chronionych. Jednym z nich jest kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP, która jest najstarszym kościołem zabytkowym znajdującym się w tym mieście. Początek jej budowy przypada na XV wiek, z kolei jego dzwonnica została wykonana w wieku XIV. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim, sprawia zatem niesamowity efekt wizualny. Co ciekawe z zachowanego rejestru wynika, że był on wielokrotnie niszczony. Innym godny uwagi miejscem, które także warto odwiedzić jest kolejny kościół, pw. św. Stanisława Biskupa wybudowany w latach 1892-1893. Dla miłośników przyrody doskonałą rozrywką będzie spacer po znajdujący się w Jaśle parku miejskim.

Park miejski jest ciekawym miejscem nie tylko pod kątem roślinności, ale także znajdującej się w nim rzeźby. Na jego terenie pod koniec XIX wieku wybudowano bowiem altankę, na której umocowano figurę przedstawiającą bożka wiatrów – Eola.