Doskonale wygłuszające maty

Moja rodzina zawsze uchodziła w mieście za bardzo uzdolnioną artystycznie. Mieszkamy w małej miejscowości w której przysłowiowo wszyscy się znają, jednak rzeczywiście moi przodkowie to wspaniali artyści zarówno na tle malarskim, jak i muzycznym. Kilka lat temu okazało się, że mój brat również posiada smykałkę do pewnego instrumentu.

Wspaniałe maty wygłuszające

mata wygłuszającaTym instrumentem okazała się perkusja. Z początku byłam z niego naprawdę dumna. Z racji tego, że niestety mi geny oszczędziły talentu i raczej jestem umysłem ścisłym niż artystycznym, bardzo cieszyłam się, że choć nie mogę być dumna z siebie, to jednak mogę być dumna z mojego brata, który zaczął uczęszczać na lekcje perkusji. Dotychczas w domu trenował na perkusji elektronicznej, jednak tego roku na osiemnaste urodziny brata postanowiliśmy się złożyć całą rodziną i zakupić mu ogromną perkusję. Brat bardzo się ucieszył i od razu po rozłożeniu perkusji zaczął na niej grać, a my szybko pożałowaliśmy zakupu. Od codziennego łomotu w bębny i talerze, członkom naszej rodziny głowa pękała w szwach, lecz także nie mieliśmy serca pozbywać brata jego ukochanej perkusji. Rodzice zatem wpadli na świetny pomysł, aby wygłuszyć pokój brata. Do tego celu miała posłużyć mata wygłuszająca, lecz kiedy tata ją zakupił ja szczerze wątpiłam w jej działanie. Mata bowiem była bardzo cienka i nie sądziłam, że zdoła jakkolwiek stłumić perkusje brata. Po szybkim montażu okazało się jednak, że mata zdziałała dosłownie cuda. Perkusję było ledwie słychać pod drzwiami pokoju, a na parterze domu zaczął w końcu panować błogi spokój. Mata idealnie zdała swój egzamin przez co nie ucierpiał zarówno brat, jak i przestaliśmy cierpieć my.

Sama postanowiłam zakupić do swojego pokoju matę wygłuszająca. Kiedy się uczę, uwielbiam głośno słuchać muzyki, a słuchawki nie zawsze bywają dla mnie wygodne i szybko bolą mnie od nich uszy. Teraz jednak, kiedy mam w pokoju mate wygłuszająca, mogę słuchać głośno rockowych brzmień bez przerwy nie musząc się martwić, że przeszkadzają one komukolwiek z domowników.