Dlaczego magik dla dzieci nosi cylinder

Istnieje wiele pytań, które sobie zadajemy na co dzień – „dlaczego trzeba złapać się za guzik, gdy widzimy kominiarza?”, albo „czy gdzieś tam w kosmosie istnieje jakieś inteligentne życie?”. Odpowiedź na każde z tych pytań zawsze gdzieś występuje, trzeba tylko umieć je znaleźć.

Cylinder magika dla dzieci

magik dla dzieciOsobną kategorię stanowią pytania o strój iluzjonisty, który występuje przed dziećmi. Często nosi on czarne i spiczaste buty, a także eleganckie ubranie. Czarna marynarka, biała koszula, odświeżone mankiety – to główne atrybuty stroju takiego czarodzieja. Dlaczego jednak magik dla dzieci nosi cylinder? Odpowiedź jest prosta, choć nie każdy się jej domyśla. Specjalne nakrycie głowy pozwala iluzjoniście robić sztuczki, dzięki którym dzieje się prawdziwa magia. Każdy chciałby zobaczyć, jak z pustego kapelusza nagle wylatują długie i kolorowe wstążki. Zresztą – co tam sznurki i konfetti. Marzymy przecież o tym, aby nagle z cylindra wyszedł biały królik. Puszyste stworzenie szybko staje się ulubieńcem dzieci, które zafascynowane patrzą, jak magik odprawia czary. Z czapki można wyjąć dosłownie wszystko, ale najpierw trzeba zostać czarodziejem. Odpowiednio przeszkolony magik dla dzieci potrafi sprawić, aby ta część ubioru stała się najlepiej rozpoznawalnym z jego atrybutów. Nie zostaje nic innego, tylko patrzeć na cylinder w gotowości na pojawienie się czegoś więcej. Oczekiwanie na tę chwilę potrafi się przedłużać, ale w końcu zjawia się coś, o czym nawet nie śniliśmy.

Żaden magik nie zdradza swoich tajemnic, ale chyba nie jest sekretem fakt, że odpowiednie nakrycie głowy przybliża do zostania iluzjonistą. Cylinder może nie czyni z nas magika, ale przecież zawsze możemy próbować. Wystarczy go zabrać ze sobą wszędzie i starać się wyciągnąć białego królika – choćby czekając na przystanku. A nuż kiedyś się uda!