zdrowa dieta

Dla kogo przeznaczone są muskuły

Nie trzeba być wielkim mędrcem, by domyślić się iż muskulatura nie bierze się z powietrza. Popularne powiedzenie, głoszące że przed rzeźbieniem sylwetki najlepiej nabrać trochę masy, nie jest wbrew pozorom tylko głupkowatym dowcipem, stanowi ono bowiem ważną wskazówkę dla przyszłych posiadaczy tak zwanego kaloryfera. Nonsensem jest rezygnowanie z tłuszczów i nabiału podczas regularnych treningów mających na celu rozbudowę naszej struktury mięśniowej. Zdrowa dieta w której dostarczamy niezbędne składniki to podstawa.

Zdrowa dieta przy treningach

 

zdrowa dietaBy bicepsy, tricepsy i tak dalej mogły się rozwijać, koniecznością jest dostarczenie im wystarczających ilości paliwa i budulca. O wiele łatwiej jest zostać mięśniakiem, gdy mamy lekką nadwagę a nie gdy jesteśmy chucherkiem. Oczywiście we wszystkim należy zachować umiar, nie powinno się objadać nietuzinkowymi ilościami tłustego, czerwonego mięsa, takiego jak na przykład wieprzowina, o wiele bogatszy w białko jest drób, czyli filet z kurczaka bądź indycze udko. Raczej nie rekomendowałbym jakichkolwiek odżywek, a tym bardziej sterydów!
Takie specyfiki mogą mieć nieprzewidywalne skutki uboczne, które odbiją się na naszym zdrowiu, poprzez długotrwałe i dotkliwe powikłania. W końcu skoro ćwiczymy, między innymi dla poprawy kondycji i naszego wyglądu, nie warto ryzykować by utracić je na rzecz szybkiego zdobycia nietrwałych muskułów, których posiadanie samo w sobie nie jest zdrowe, z uwagi na obciążenie nimi niektórych kości i organów wewnętrznych. Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie takiego nadprzeciętnego umięśnienia, z uwagi na jego duży ciężar, który wywiera nacisk na kluczowych częściach naszego ciała.

Wysoka i szczupła osoba może bardzo źle się czuć, jeśli jej waga za sprawą mięśni wzrośnie kilkukrotnie po intensywnym treningu. Nie chodzi tylko o to, że może wyglądać groteskowo, ale kręgosłup nie będzie w stanie zapewnić mu prawidłowej postawy. Niskie i krępe osoby nie mają z tym większych problemów, co tłumaczyłoby dlaczego niemal zawsze to tacy ludzie decydują się by rozpocząć karierę kulturysty, siłacza albo atlety.