Dietetyczne ciastka jaglane

Często stajemy przed wyborem: szczupła sylwetka lub pyszny słodki deser? Czy nie ma sposobu, by połączyć te dwie rzeczy? Czy jeżeli zdecydowaliśmy się na dietę odchudzającą, to musi to oznaczać, że już nigdy nie włożymy do ust nic słodkiego? Dla większości może okazać się to niestety bardzo trudne.

Ciasteczka z płatków jaglanych

słodkie ciastka z płatków jaglanychWielu z nas szuka odpowiedzi na odwiecznie nurtujące wszystkich pytanie: Czy w czasie diety odchudzającej można sięgać po słodkie przekąski? A więc odpowiedź brzmi: Oczywiście, że tak! Aczkolwiek pod jednym warunkiem, jeżeli będziemy wybierać tylko słodycze niskokaloryczne, odżywcze i zdrowe. Ciekawym przykładem z tej grupy łakoci będą słodkie ciastka z płatków jaglanych lub jak kto woli owsianych, bez zawartości cukru oraz niezdrowych tłuszczów. Są to produkty bardzo odżywcze, w przystępnej ofercie cenowej. Dostępne w większości sklepów za pośrednictwem sprawdzonych firm, reklamujących zdrowe odżywianie. Równie świetną alternatywą dla słodyczy będą: przeróżne suszone owoce (żurawina, daktyle, rodzynki, śliwki), owoce są zdrowe, ponieważ pomagają przyspieszyć metabolizm, a także gorzka czekolada o jak największej zawartości kakao, różne koktajle z owoców mrożonych lub po prostu zwykła marchewka, która też przecież jest słodka. Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to podstawa, dzięki temu z pewnością będziemy czuć się dobrze i wyglądać atrakcyjnie.

Dieta to trudny czas wyrzeczeń, w szczególności dla osób o bardzo słabej, silnej woli. W tym okresie często mamy chwile załamania, zwątpienia, czasem nawet ochotę, by wszystko rzucić i zrezygnować, dlatego też niewątpliwie przyda się wtedy wsparcie bliskich osób a zdrowe i niskokaloryczne przekąski z pewnością dodadzą nam mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu każdego dnia.