Dekoracyjne zastosowanie luster

Bardzo często jest tak, że inspirują nas rzeczy lub wydarzenia w najmniej spodziewanych momentach. Byłam niedawno u znajomych na urodzinach. Ich dom był świeżo po remoncie i bardzo przypadły mi do gustu dekoracje, jakie pojawiły się na ich ścianach. Każda z nich miała jakiś lustrzany element, co nadawało elegancji i przestrzenności.

Rama z lustra optycznie powiększy pomieszczenie

obraz w solidnej lustrzanej ramieLustro nie musi być wykorzystywane tylko i wyłącznie po to, aby sprawdzić, jak wyglądamy czy po to, aby kobieta mogła zrobić sobie makijaż lub fryzurę. W obecnych czasach ma ono bardzo często zastosowanie dekoracyjne. Jak ciekawy efekt to daje przekonałam się w ostatni weekend. Byłam wówczas na urodzinach u moich znajomych, którzy niedawno zakończyli remont. Na ich ścianie w salonie wisiał duży obraz w solidnej lustrzanej ramie, która dodawała całemu wnętrzu nowoczesności, ale też przestrzenności. Elementem lustrzane bowiem odbijały wszystko, co było dookoła. Miałam wrażenie, że to rama, a nie obraz są docelowo głównym elementem całej dekoracji. Z małych lusterek stworzony był też zegar wiszący w kuchni oraz wiele elementów dekoracyjnych. Ramki lustrzane były elementem każdego pomieszczenia. Znajdowały się w nich głównie zdjęcia. Dodatkowym atutem zastosowania luster jest to, że optycznie powiększają pomieszczenia. Dzięki temu wiec każdy, kto posiada małe mieszkanie może je wizualnie powiększyć. Ja zastosuje to rozwiązanie w kuchni, która jest dosyć mała. Mam zaplanowane powieszenie w niej dużego zdjecia z lustrzanej ramie.

Lustra są bardzo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Szczególnie dla tych osób, które stawiają na nowoczesność oraz dla tych, którym zależy na nadaniu swoim wnętrzom optycznej przestrzenności. Szczególnie atarkcyjne są ramy do obrazów, które stworzone są z małych lusterek.