Decoupage w prostym stylu

Stosowanie techniki decoupage daje ciekawe możliwości. Technika ta jeszcze szczególnie polecana do odnowy oraz renowacji starych mebli. Metoda sprawdza się do wykonania małych szkatułek, szklanych słoików oraz biżuterii. 

Sprawdź, jak możesz wykonać poszczególne przedmioty. Oto kilka sposobów na proste renowacje: mebla oraz szkła. 

Jak wykonać krzesło? 

polecane farby do decoupageRenowację starego krzesła należy rozpocząć od usunięcia: zardzewiałych pinesek, gwoździ oraz wysłużonej tapicerki. Do tego celu przydadzą się np. kombinerki. Mebel warto oczyścić roztworem benzyny lakierniczej z dodatkiem denaturatu w proporcji 2:1. Wszelkie łączenie możemy zabezpieczyć klejem żywicznym potocznie zwanej perełką. Po wyschnięciu kleju możemy przystąpić do malowania. Do malowania warto stosować polecane farby do decoupage oraz lakiery typu bejca. Malowanie mebli bejcą zabezpiecza farbę przed licznymi uszkodzeniami. Najbardziej polecane farby do decoupage mają formułę akrylową. Idealnie nadają się do stosowania na powierzchnię drewniane. Ważnym elementem jest wymiana starego siedziska. Jeśli gąbka jest uszkodzona warto dopasować ją do naszego siedziska oraz obłożyć materiałem, a następne zaszyć takerem. 

Jak wykonać szklany słoik na kawę? 

Słoiki to najczęściej wykorzystywane pojemniki pod decoupage. Do przygotowania pięknego opakowania przydadzą się polecane farby do decoupage oraz serwetki. Do klejenia warto zaopatrzyć się w profesjonalny klej. W pierwszym kroku warto z warstwy słoika usnąć klej oraz zbędne etykiety. Po tym kroku możemy stosować polecane farby do decoupage o różnych kolorach. Do szkła wykorzystuje się farby o konsystencji oleju. Po wyschnięciu można przyklejać serwetki. Z warstwowej serwetki pozbywamy się białej otoczki, następne nakładamy warstwę kleju i kleimy. Całość po ponownym wyschnięciu zabezpieczamy lakierem. 

 

Mam nadzieję, że podane metody zachęciły was do wykonania domowych renowacji. W celu dodania efektu postarzenia warto skorzystać z farb do spękań.