Dałem swoim gołębią pełnowartościową karmę

Hodowlą gołębi zajmowałem się od dawna a zainteresowanie to przejąłem po ojcu, który kochał gołębie. Dzieliłem jego pasję i sam miałem później swoje stado, o które bardzo dbałem. Gołębie miały u mnie dobrze i miałem pewność, że dbam o nie właściwie.

Zdrowsze gołębie po dobrej karmie

karma dla gołębiW karmę dla gołębi zaopatrywałem się od lat w tym samym miejscu. Było tanio i blisko a karma dla gołębi nie była taka zła. Dopiero jak pojechałem na wystawę gołębi to miałem okazję porozmawiać na ten temat z innymi hodowcami. Wymieniliśmy się informacjami i dowiedziałem się wtedy, że jest pełnowartościowa karma dla gołębi, która ma znaczący wpływ na zdrowie ptaków. Po powrocie do domu długo o tym myślałem i zdecydowałem się kupić karmę w innym miejscu. Znalazłem sklep, w którym była dostępna taka karma, o której mówił mi jeden z hodowców i zdecydowałem się na jej zakup. Miałem nadzieję, że moim gołębią zasmakuje, ponieważ były przyzwyczajone tylko do jednej karmy. Kiedy jednak je nakarmiłem to widziałem, że bardzo im smakowało i cieszyłem się z tego. Ta karma była niewiele droższa od tej, którą kupowałem do tej pory i postanowiłem się na nią przerzucić. Dość szybko zauważyłem, że moje gołębie były zdrowsze i tak na prawdę to żaden osobnik nie chorował. Dla mnie to był ogromny sukces i wiedziałem, że wszystko zawdzięczam karmie, którą dałem swoim gołębiom. Zacząłem nawet namawiać znajomych hodowców z okolicy na zakup takiej karmy uzasadniając odpowiednio ten wybór. Wielu z nich się zdecydowało.

Moje gołębie od dawna są bardzo zdrowe i cieszę się, że nie ubyła mi żadna sztuka ze stada. Gołębie są dla mnie wszystkim i muszę dbać o nie należycie. Karmę kupuję regularnie i nawet dokarmiam inne gołębie, które zaczęły do mnie co jakiś czas przylatywać.