Czym jest zabieg mezoterapii?

Jeszcze do niedawna medycyna estetyczna kojarzyła nam się z bardzo drogimi i inwazyjnymi operacjami na które mogły sobie pozwolić jedynie gwiazdy show biznesu oraz po prostu bogaci ludzie. Dzisiaj każdy z nas może poddać się zabiegom medycyny estetycznej i to w dodatku nieinwazyjnie! 

Główne zalety mezoterapii 

mezoterapia zielona góraKażdy z nas boryka się z jakimiś problemami związanymi z wyglądem, a jeżeli teraz nie posiada żadnych większych problemów, to prędzej czy później dopadnie tę osobę proces starzenia się. Nie musimy jednak ulegać temu procesowi, ani także już teraz na siłę akceptować cellulit, czy rozstępy ponieważ mamy dostęp do szeregu różnorodnych zabiegów, które pomogą nam uporać się z większością naszych problemów. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia Zielona Góra zawiera kliniki w których możemy się poddać takiemu zabiegowi. Polega on na dostarczeniu do skóry substancji leczniczych, regenerujących lub też odżywczych. Istnieją także różnorodne formy przeprowadzania mezoterapii. Mamy mezoterapię igłową w której substancje te dostarcza się właśnie za pomocą bardzo cieniutkiej igły i strzykawki, ale także mamy mezoterapię przeprowadzaną przy użyciu specjalnych prądów elektrycznych zwiększających przepuszczalność błony komórkowej umożliwiając skórze przyswojenie substancji. Ten rodzaj zabiegu nazywany jest mezoterapią bezigłową i oczywiście należy do serii zabiegów bezinwazyjnych. Mezoterapie są również przeprowadzane metodą ultradźwiękową bądź też przy pomocy jonów. 

Mezoterapia świetnie sprawdza się w walce z cellulitem i rozstępami, ale i nie tylko. Polecana jest także osobom borykającym się z problemami starzenia, jak np: ze zmarszczkami lub wiotczejącą skórą czy też podczas oznak łysienia. Co więcej zabiegi te przeprowadzane są podczas leczenia dolegliwości zdrowotnych takich jak przewlekłe bóle mięśniowe, choroby degeneracyjne bądź też urazy sportowe.