Czym jest floating?

Floating ostatnimi czasy zyskuje w naszym kraju na popularności, głównie ze względu na korzyści, które ze sobą niesie. Z sesji korzystają nie tylko osoby borykające się z poważnymi chorobami, ale także te którym dokucza stres, zmęczenie czy bóle mięśni. Szczególną popularnością cieszy się wśród sportowców, jednak floating powoli przenika także do form relaksu, z których korzystają wszyscy.

Czy warto skorzystać z floatingu?

floating rzeszówSama sesja floatingowa odbywa się w odpowiedniej kapsule. Wypełniona jest ona rozwtorem wody z solą, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie się na powierzchni substancji. Roztwór oraz obecność w kapsule sprzyjają możliwości wyciszenia się oraz pełnego relaksu. Ponadto kapsuła jest dźwiękoszczelna co zapewnia nam całkowite odcięcie od bodźców zewnętrznych. Wielu korzystających z tej formy rekreacji, porównuje swoje odczucia do obecności w stanie nieważkości. Z pewnością każdy choć raz w życiu powinien zdecydować się na taką sesję. Jeżeli chodzi o floating rzeszów jest miastem, w którym odnajdziemy miejsca oferujące tego typu usługę. Jako, że nie jest ona jeszcze tak mocno popularna w Polsce, jak ma to miejsce w innych krajach, poszukiwania sesji floatingowych musimy rozpocząć właśnie w tych większych miastach. Jednak co tak nam właściwie daje floating prócz stanu relaksu, który możemy uzyskać? Podczas jednej sesji w kapsule poziom endorfin znacząco wzrasta co przekłada się na zmniejszenie różnego rodzaju bólów. Co ciekawe pojawiły się także informacje, jakoby floating miał pomóc osobom borykającym się z nałogami.

Większość sesji, które oferują nam placówki trwa około 90 minut. Dla wielu może wydawać się to mało, biorąc pod uwagę koszty, jednak czas w kapsule floatingowej płynie znacząco wolniej. Już w ciągu pierwszych 20 minut nasz mózg przełącza się na fale theta, które obecne są w niewielu momentach w ciągu dnia, zwykle podczas fazy snu REM.