Czy kuchnia włoska jest popularna w górach?

Wakacje są okresem, w którym wielu z nas robi sobie urlop od diety. Szczególnie na wyjazdach zjadamy znacznie większą ilość fast foodów niż w innych okresach w ciągu roku. Mniejszą uwagę zwracamy wówczas na jakość oraz warunki w jakich przyrządzone zostało zamówione danie. Oczywiście rezygnowanie ze wszystkich lokalnych przysmaków nie jest surowo zabronione, jednak należy zachować zdrowy rozsądek i umiar. 

Restauracją włoska w górach

prawdziwa restauracja włoska w KarpaczuPodczas wakacji szczególnie chętnie sięgamy po dania, których konsumpcja nie zajmuje zbyt wiele czasu. Warto jednak zależnie od regionu w jaki się wybieramy spróbować lokalnych przysmaków oraz tradycyjnie serwowanych dań. Podczas wyjazdu nad morze skorzystajmy z lokalnej smażalni ryb, w której serwowane ryby zostały złowione tego samego dnia przez miejscowych rybaków. W trakcie zimowego szaleństwa na nartach czy też podczas letnich wędrówek po górach warto uraczyć podniebienie świeżym oscypkiem oraz tradycyjną kwaśnicą. Takie wybory nie oznaczają jednak, że  musimy całkowicie zrezygnować z ulubionej kuchni. W turystycznych miejscowościach z pewnością każdy znajdzie miejsce, w którym zje to co najbardziej odpowiada kulinarnemu gustowi. Prawdziwa restauracja włoska w Karpaczu nie jest już zatem dla nikogo niespodzianką wśród restauracji serwujących typowo góralskie dania. Nie każdy z nas przepada za kuchnią góralską. Powiedzmy sobie szczerze jest ona bardzo ciężka dla naszego żołądka oraz w większości przypadków tłusta. W trakcie zajadania się tradycyjną golonką czy też kluskami z skwarkami warto pomyśleć o żołądku. Lekka, włoska sałatka będzie zatem idealnym przerywnikiem między tłustymi potrawami.

Wakacyjny czas, który niedługo nadejdzie sprzyja spożywaniu posiłków oraz produktów, których nie jemy na co dzień. Kluczem do dobrego samopoczucia jak w wielu innych przypadkach jest rozsądek i dostosowanie wielkości potraw do indywidualnych potrzeb organizmu. Jednakże jest to jedyny okres w roku gdzie piękna pogoda oraz beztroski czas pozwalają na odrobinę szaleństwa, nawet w przypadku odżywiania.