Czarter statków na wycieczkę szkolną

 Trzeba się nieźle napracować żeby zorganizować ciekawą wycieczkę dla dzieci. Maluchy są wybredne i mało co im odpowiada. Dlatego też muszę się bardzo starać, żeby znaleźć coś co jednocześnie zadowoli mnie, dzieci, i ich rodziców.

Czarter statków dla dzieciaków

czarter statków na MazurachPytałam się wszystkich co polecają i co by chcieli robić. Okazało się, ze wiele dzieci było nad mrozem czy w górach, ale prawie nikt nie był na Mazurach nad jeziorem. Postanowiłam zatem znaleźć coś ciekawego na tym terenie. Z pewnością takie atrakcje jak czarter statków na Mazurach będzie ciekawym doświadczeniem dla maluchów. Nigdy tak daleko nie były na jeziorze czy morzu, niektóre nie pływają, więc taka wyprawa jest dla nich interesująca. Wynająć statek nie było tak trudno jak sądziła. W dodatku był to statek z pełnymi wygodami, więc maluchy znajdą coś dla siebie. Podróż nie może być zbyt długa, żeby dzieciaki nie dostały choroby morskiej, ale też nie może trwać kilku minut. Najlepsza będzie opcja z wynajęciem statku na godzinę czy dwie. Poza czarterem oczywiście zorganizuje także inne rzeczy, takie jak zwiedzanie lokalnych muzeum i skansenów, z pewnością da się zorganizować także jakieś podchody, zawody sportowe czy choćby dłuższe spacery. Najważniejsze jest to, by dzieciaki zawsze były w ruchu i się nie nudziły. Mają nie siedzieć w domkach letniskowych, tylko korzystać z czasu wolnego. Razem z inną nauczycielką musimy tak to zaplanować, żeby dzieci były zadowolone i żeby wycieczka była udana. Nie chcemy wysokich kosztów ani luksusów, ważna jest dobra zabawa.

Mam nadzieję, że z naszego planu wszystko wyjdzie. Wiadomo ze czasem wypada coś niespodziewanego, i trzeba mieć coś w zanadrzu, na przykład jak pogoda nie będzie sprzyjać, ale dobrze jest wiedzieć co i jak.