eko-groszek

Ciepło dla malucha

Z pewnością wielu z nas zauważyło, że kiedy wchodzimy do domu, w którym jest noworodek lub małe dziecko, a jest okres zimowy, w mieszkaniu tym jest znaczne cieplej, niż wymaga tego sytuacja, kiedy dotyczy to jedynie dorosłych domowników.

Jeśli mamy w domu dziecko dobrze, żeby w domu było dość ciepło – dodatkowo z jak najmniejszą wilgocią

eko-groszekDzieje się tak dlatego, że małe dziecko jest narażone na wychłodzenie, a z powodu jeszcze niezbyt sprawnie działającego układu odpornościowego może się ono wiązać z chorobami. Przecież maluchy w domu kąpiemy przebieramy, narażając je na chłód. Jak wiec zapewnić stabilną, wysoką temperaturę dla naszej nowo narodzonej pociechy w domu jednorodzinnym, który jest dosyć spory i czasami ciężko go ogrzać, a żeby to zrobić należy niekiedy cały czas pilnować, czy do pieca nie trzeba dorzucić materiału, jakim jest węgiel. Teraz już nie ma takiej konieczności, ponieważ mamy dobry, wydajny i ekologiczny opał w postaci małego groszku.
Eko groszek tak naprawdę powstaje z węgla i to najlepszego, który jest naprawdę wysokokaloryczny. Dzięki temu można z jego zastosowaniem uzyskać wymarzoną temperaturę w domu, nie chodząc co kilka godzin do kotłowni. Wystarczy zakupić ekogroszek workowany, postawić w kotłowni i raz na kilka dni wsypać porcję paliwa do kotła. Taka praca nie jest za ciężka i absorbująca nawet dla młodych mam, które mogą, kiedy dziecko śpi, dosypać groszku do pieca. Co ciekawe wystarczy to robić raz na kilka dni. Automatyczny podajnik sam będzie regulował, ile paliwa należy podać do pieca. Zarówno mamy jak i dzieci mają w tym czasie miłe ciepło w całym domu i nie ma potrzeby martwić się o zdrowie malucha, jednocześnie nie trzeba wciąż myśleć o piecu.
To niezwykle wygodne dla osób zajętych, zapracowanych o zabieganych, jakimi są młode matki. Dla niektórych największą uciążliwością było zawsze podkładanie do pieca w nocy. Z ekogroszkiem nie ma takiej potrzeby i wreszcie można się wyspać bez uczucia nieprzyjemnego chłodu, który pojawia się w domu na skutek wypalania się resztek węgla w piecu. Z groszkiem nie ma takiego problemu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://energoret.pl/energoret-ekogroszek