Cięcie laserem sklejki do domu

 

Lubię czasem popracować sobie w domu i wymyślać różne ułatwienia we wnętrzach. Mam dużo rzeczy, więc potrzebne mi są liczne szafki, półki, wieszaki i inne. Część z nich zaprojektowałam lub wykonałam sama. Jednak cięcie drewna, sklejki, czy obróbka metalu wykraczała poza moje możliwości. Nie miałam dobrego sprzętu, ani umiejętności.

Cięcie laserem i szafki do pokoju

http://www.jklaser.pl/uslugilaserem/ciecie.htmlOstatnio zaprojektowałam sobie stolik nocny do sypialni i dodatkową półkę na książki do pokoju dziennego. Stolik miał okrągły blat, a do tego zamykaną półkę na drobiazgi. Natomiast pólka miała kształt nieregularny, tak ze książki leżały pod kątem. Bardzo to wszystko pasowało do mojego wnętrza. Potem mogę poskręcać poszczególne części, czy je założyć na ścianę, jednak samo cięcie musiało być wykonane idealnie, żeby nie było potem problemów ze zbijaniem desek. Kupiłam sklejkę w dobrym punkcie z drewnem. Lite drewno nie było mi potrzebne, bo aż tak solidne nie musiało to być, a z drugiej strony też takie drewno jest kosztowne. Zwykła sklejka mi wystarczy, jest przy tym lepsza przy formowaniu. Bałam się trochę, czy cięcie sklejki różni się od cięcia drewna, ale się okazało, ze jest to tak samo proste. Cięcie laserem zostało wykonane na miejscu, a jeszcze panowie w zakładzie wykonali mi nawiercenia w niektórych miejscach. To się nazywa fachowa usługa! Mogłam od razu wracać do domu i zabrać się za skręcanie desek sklejkowych. Kupiłam jeszcze po drodze kilka gwoździ, i dodatkowe wkręty, jakby czegoś mi miało zabraknąć.

Z półką poszło mi szybciej, bo nie było przy niej dużo pracy, była to kwestia ułożenia jej na ścianie. Ze stolikiem nocnym było więcej pracy, ale efekt był powalający. Teraz moja sypialnia i pokój dzienny wyglądają świetnie.

Więcej o ofercie tu: www.jklaser.pl