pokrowece

Chronimy samochód przed zimą, czyli pokrowce samochodowe.

Zimą nasze samochody są poddawane ciężkim próbom. O ile w ostatnich latach zimy w naszym kraju są stosunkowo łagodne, to jednak czasami potrafią one zaskoczyć kierowców. Wiedzą to szczególnie posiadacze tak dużych samochodów jak citroen jumper, mercedes sprinter, renault master, citroen c4 czy suzuki grand vitara. Często bywa tak, że musimy się poruszać po zaśnieżonych i zlodowaconych drogach.

Ważne, żeby nasz samochód był szczególnie pielęgnowany w okresie zimy

pokroweceKluczem dla naszego bezpieczeństwa są wtedy wysokiej jakości opony zimowe, a także łańcuchy na opony. Ważna jest także naturalnie bezpieczna jazda. Musimy także zadbać o nasz samochód z zewnątrz jak i wewnątrz. Pomogą nam w tym pokrowce samochodowe do citroena jumpera zarówno do wewnętrznego jak i zewnętrznego stosowania. Pokrowce zewnętrzne, czyli nic innego jak plandeki pomogą z pewnością kierowcom, którzy nie posiadają własnego garażu lub krytego parkingu. Zima potrafi poddać samochód niezwykle ciężkim próbom jakimi niewątpliwie są śnieg, grad, szron i niskie temperatury. Plandeka ochroni nas przed tymi wszystkimi czynnikami oprócz niską temperaturą. Dodatkowo plandeka pomoże nam w walce z kurzem, pyłem i ptasimi odchodami. W środku przydadzą się nam pokrowce samochodowe na fotele i tapicerkę. W walce z zimną temperaturą pomóc nam mogą specjalne maty, które możemy podłączyć pod gniazdo zapalniczki i zaczną grzać nasz samochód, dzięki czemu rozruch w nawet najzimniejsze dni będzie o wiele łatwiejsza. Pokrowce możemy nabyć w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest niewątpliwie tańszy oraz dostępny bez problemu pokrowiec uniwersalny. Możemy go zazwyczaj bez problemu dopasować do wnętrza samochodu, jednakże czasami mogą z tym wystąpić problemy. Wtedy warto rozważyć pokrowce szyte na miarę. Są one droższe, ale precyzyjnie wymierzone i w pełni dopasowane do konkretnego samochodu. Ważnym aspektem pokrowców samochodowych na tapicerkę i fotele jest również fakt, że możemy je wyprać w naszej domowej pralce, dzięki czemu zachowanie ich czystości nie będzie zbyt trudne.

Pozwalają na to wysokiej jakości materiały z których te pokrowce są zrobione. Zima jest niezwykle trudnym okresem dla kierowców, ale na szczęście nie trwa długo i z roku na rok jest coraz bardziej łagodna.