Charakterystyka fotelika Mastiff

O tym, jak ważne są foteliki samochodowe dla dziecka, na pewno nie trzeba przekonywać żadnego rodzica. Na polskim rynku znajdziemy kilku wiodących producentów tego typu akcesoriów dziecięcych, a jednym z nich jest polska firma BabySafe. Wśród wytwarzanych przez nich fotelików samochodowych, znaleźć możemy model nazwany Mastiff.

Właściwości fotelika Mastiff od BabySafe

babysafe mastiffJeśli chodzi o fotelik samochodowy BabySafe Mastiff, jest to fotelik przeznaczony dla dzieci od piętnastu do trzydziestu sześciu kilogramów, a więc – w większości przypadków – doskonale sprawdza się dla dzieci pomiędzy trzecim a dwunastym rokiem życia. Tak duża rozpiętość wiekowa możliwa jest dzięki opcji właściwego regulowania wysokości zagłówka (posiada on aż siedem poziomów wysokości), co umożliwia właściwe dopasowanie fotelika do aktualnego wzrostu dziecka. Ponadto, fotelik ten charakteryzuje się dużym poziomem bezpieczeństwa dzięki głębokim bocznym ścianom, składającym się na system ochrony bocznej. Ponadto konstrukcja fotelika opiera się na, niezwykle wytrzymałej, ramie konstrukcyjnej, a mocowana może być do konstrukcji samochodu przy pomocy mocowania Isofix. Mastiff, choć jest fotelikiem niezwykle bezpiecznym, w swojej konstrukcji przewiduje również komfort podróży dzięki ergonomicznemu siedzisku i komfortowym podłokietnikom. Pomocna jest też tkanina z właściwościami oddychającymi, z której wykonany jest pokrowiec fotelika.

Oprócz bezpieczeństwa i komfortu podróży dziecka, nie bez znaczenia jest kwestia wygoda rodziców w montowaniu fotelika w samochodzie, a także w czyszczeniu tapicerki fotelika z ewentualnych zabrudzeń. Fotelik posiada ponadto dwuletnią gwarancję, dzięki czemu nie musimy niepokoić się o wszelkie uszkodzenia konstrukcji i ich naprawę.