Baseny – czystość wody

Niedługo sezon letni. Dzieci nie mogą doczekać się wakacji i chlapania w basenie. Dorośli mimo, że o tym głośno nie mówią też czekają na lato. Przecież w lecie jest urlop i można się wreszcie zrelaksować. Nawet jeżeli się nigdzie nie jedzie, to pozostaje jeszcze basen ogrodowy.

Jak używać chemii do czyszczenia basenu?

chemia do czyszczenia basenuRzadko spotykamy ludzi, którzy w swoim ogrodzie nie mają wystawionego basenu. U jednych jest to basen na stelażu, u innych dmuchany, a u jeszcze innych olbrzymi basen wkopany w ziemię. Nie ma znaczenia jaki jest basen. Jeżeli chcemy mieć komfort z korzystania z czystej wody, używamy środków zmiękczających wodę oraz chemii czyszczącej basen. Kupując środki do basenu na półce z nazwą „chemia do czyszczenia basenu” znajdziemy wiele produktów w różnych postaciach. Jedne będą płynne, drugie w postaci tabletek, trzecie będą miały charakter proszku a jeszcze inne znajdziemy w postaci żelu. Mamy w czym wybierać. Jednak podczas używania środków czyszczących baseny należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i przede wszystkim dzieci. Nie można pozwolić aby dziecko miało styczność z preparatem, jakim jest chemia do czyszczenia basenu, ponieważ może się to skończyć nagłą wizytą w szpitalu. Woda w basenie ma tendencje do zanieczyszczania, ponieważ jest wodą stojącą i jest narażona na dostanie się do niej np. trawy czy piachu. Nie zapomnijmy również o warunkach pogodowych, czyli o promieniowaniu i temperaturze. To też ma wpływ na czystość wody. Do czyszczenia  basenu używamy zazwyczaj specjalnych dozowników, które umożliwiają dobre rozprowadzenie i wymieszanie się z wodą chemii basenowej.

Uzdatnianie wody za pomocą środka jakim jest chemia do czyszczenia basenu ma duże znaczenie, ponieważ drobnoustroje i bakterie są wszędzie. Pamiętajmy, że w basenach często kąpią się nasze dzieci, a one są dla nas najcenniejsze, więc dbajmy o ich komfort.