Barierki drogowe

Witam serdecznie, chciałbym się z wam podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi ostatnich inwestycji rady miejskiej w moim mieście, odnośnie inwestycji na niektórych odcinkach dróg w barierki ochronne i barierki zabezpieczające. Oczywiście barierki drogowe to według mnie bezsprzecznie bardzo pożyteczna rzecz, ale pod warunkiem, że zostaną postawione w odpowiednim miejscu.

barierkaMyślę, że nie tylko ja jestem zdanie, że takie barierki drogowe są często stawiane w miejsca jakby zupełnie ” na chybił trafił „. W tym roku jak już wcześniej wspomniałem władze mojego miasta postanowiły ustawić takie barierki ochronne w niektórych miejscach w całym mieście. Naprawdę nie miałbym nic przeciwko temu, bez względu ile zainwestowanych pieniędzy to pochłonęło, gdyby stanęły barierki te w miejscach gdzie są naprawdę potrzebne.

Większość z nich postawiono w miejscach ich zdaniem niebezpiecznych, w których jak do tej pory nie zarejestrowano ani jednego wypadku drogowego. Są natomiast w naszym mieście miejsca gdzie notorycznie dochodzi do kolizji, wypadnięcia z drogi i niebezpiecznych incydentów. Jednak tam barierki zabezpieczające nie postawiono. Jaki w tym sens? Nie mam pojęcia. Chciałbym wiedzieć, kto odpowiada za wytyczenie miejsc w których barierki te stanęły. Na ulicy Biernackiego na przykład znajduje się bardzo stromy zjazd w dół z niebezpiecznym zakrętem, gdzie tylko w tym roku widziałem bodajże z pięć samochodów, które z drogi tej wypadło lądując w przydrożnym rowie. Dlaczego w takim miejscu nie postawić zabezpieczeń. Przecież lokalna policja na pewno prowadzi rejestry kolizji oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Może lepiej byłoby, gdyby to oni wyznaczyli miejsca docelowe barierek drogowych, a nie urzędnicy, którzy widocznie nie mają o tym pojęcia. Chętnie dowiem się co o tym wydarzeniu myślą inni mieszkańcy mojego miasta.

Źródło: http://www.alufast.pl