Auta z akumulatorem

 

Większość maluchów lubi jazdę samochodem z rodzicami i często w swoich zabawach starają się odwzorować tą czynność. Jednak zabawa resorówkami czy prowizorycznym samochodem zbudowanym z dostępnych rzeczy w domu, nigdy nie zastąpi prawdziwego pojazdu.

Jakie są rodzaje samochodów akumulatorowych?

samochody akumulatorowe dla dzieciZabawa w domu ma zupełnie inny wymiar niż na zewnątrz, dlatego trzeba dzieciom urozmaicać czas. W ogrodzie, na spacerze czy na wakacjach świetnie się sprawdzają samochody akumulatorowe dla dzieci, które mają mocne silniki. Takie pojazdy są w stanie jechać z prędkością nawet kilku kilometrów na godzinę, zatem dostarczą maluchom wiele atrakcji. Auta napędzane elektrycznie są dozwolone dla maluchów od trzeciego roku życia, ponieważ wymagają samodzielnego prowadzenia. Maluchy muszą się nauczyć operować kierownicą i regulować prędkość pedałem gazu. W pojazdach celowo nie ma pedału hamulca, aby się im nie mylił z gazem. Jego uruchomienie następuje automatycznie po zdjęciu stopy z pedału gazu. Z zewnątrz pojazdy akumulatorowe do złudzenia przypominają prawdziwe modele, które maluchy spotykają na ulicach. W samochodach znajdują się pasy bezpieczeństwa, boczne lusterka, kierownica z klaksonem czy światła led z przodu i z tyłu. Kierowanie nimi jest bardzo proste, a więc maluchy nie będą miały z tym większych problemów. Sedany i modele terenowe są dostępne w podobnej cenie i z pewnością najtaniej je znajdziemy w dobrych sklepach internetowych, które sprowadzają je bezpośrednio od producenta.

Zakup takiej zabawki może nie jest najtańszym wyborem, ale z pewnością ucieszy każde dziecko. Najtańsze modele samochodów akumulatorowych dostaniemy w cenie około czterystu – pięciuset złotych i będą one całkiem dobrej jakości. Najdroższe autka kosztują nawet dwa tysiące złotych.