Agregaty stacjonarne dobre w razie awarii

 

Budowa fermy to niemałe przedsięwzięcie, chciałoby się rzec, że wręcz przeogromne, to jednak zależy zarówno od punktu widzenia, jak i od rozmiarów samego przedsięwzięcia. Budowa wielu kurników to odpowiedzialne zadanie i bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie obiektu.

Stacjonarność agregatu to jego zaleta

agregat stacjonarnyZanim nawet pomyślimy o budowaniu, należy zakupić odpowiednią działkę, co nie jest takie łatwe, odpowiedni wybór to podstawa. Najlepsze są areały znajdujące się w sporej odległości od osiedli ludzkich, gdyż jest to często spory problem, a to za sprawą zapachów które towarzysza hodowli drobiu, oraz produkowanych przez ptactwo wielkich ilości ekskrementów. Z tych to właśnie powodów nie chcemy aby nasze kurniki denerwowały sąsiadów, odległość jest ważna, ale nie należy przesadzać, gdyż do naszej placówki będą ciągle jeździły transporty, czy to paszy czy piskląt, a odjeżdżać będą dorosłe ptaki, dobry dojazd też jest ważny. Istnieje tez kwestia zasilania, konieczny jest odpowiedni agregat prądotwórczy, który to zapewni nam energię w przypadku awarii linii napięciowych. Najlepszym rozwiązaniem jest agregat stacjonarny, te urządzenia oferują większą moc i niezawodność niż urządzenia przenośne. Odpowiedni agregat powinien uniezależnić nasza fermę od dostawcy prądu, a co za tym idzie, zabezpieczyć nasze ptaki przed uduszeniem w razie awarii sieci energetycznej. Poziom mocy jaki może zapewnić stacjonarny agregat prądotwórczy, zdecydowanie powinna pokryć nasze zapotrzebowanie, ale w przypadku niedoborów, zawsze można kupić następny, co niewątpliwie będzie konieczne po rozbudowaniu naszych kurników.

Wielu z moich znajomych, w tym i jak sam, zdecydowało się na stacjonarny agregat i nie pożałowało. Jestem w stanie polecić takie urządzenie bez żadnego zastanowienia, jest to wspaniała i niezawodna maszyna, na której można polegać bez żadnych obaw o awarię czy temu podobne wypadki, jeszcze raz polecam gorąco.